PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mermaid Properties zapowiada realizację zielonych budynków

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 gru 2013 14:05

Mermaid Properties zapowiada realizację zielonych budynków

Mermaid Properties, spółka rewitalizująca kamienicę zlokalizowaną przy ul. Jasnej 26 w ścisłym centrum Warszawy, zdecydowała się na stałe włączyć proces zielonych certyfikacji w obecnie realizowane i planowane projekty w swoim portfolio. Deweloper już na etapie planowania rozbudowy kamienicy przy ul. Jasnej postanowił o wdrożeniu BREEAM. Obecnie trwają ekspertyzy, które mają na celu kontrolę procesu inwestycyjnego pod kątem certyfikacji.

REKLAMA

W łódzkim biurowcu Cross Point wdrażany jest amerykański system LEED. Druga faza Cross Point już na etapie projektu otrzymała złoty precertyfikat LEED CS (Core and Shell). W przypadku inwestycji Jasna 26 spółka dąży do otrzymania wyróżnienia na poziomie „very good" po ukończeniu realizacji.

- Decyzja o rozpoczęciu wdrożenia proekologicznych technologii była dla nas naturalną konsekwencją obranej strategii spółki - mówi Łukasz Dołęga, wiceprezes Mermaid Properties. - Nasze inwestycje - biurowce klasy A cechuje najwyższy standard wykonania, w których obecność „zielonych" rozwiązań będzie wartością dodaną dla wymagających najemców tego segmentu - dodaje Dołęga.

Jasna 26 to adres zabytkowej kamienicy w Śródmieściu, która od marca 2012 jest przekształcana na biurowiec klasy A. Projekt będzie tworzyć sześć kondygnacji, o powierzchni ok. 850 mkw. każda. Na parterze i w piwnicy znajdą się lokale usługowe, które zajmą około 350 mkw. Łączna powierzchnia najmu netto budynku wyniesie ok. 5 500 mkw. Obiekt zostanie wyposażony w dwupoziomowy parking na 49 miejsc postojowych.

Głównym najemcą Jasna 26 będzie kancelaria prawnicza Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, która zajmie 4 650 mkw. powierzchni biurowej w budynku. Rozbudowa budynku była konsultowana i realizowana w porozumieniu z kancelarią, tak by biuro w pełni uwzględniało potrzeby najemcy.

Oddanie budynku do użytkowania zaplanowane jest na początek drugiego kwartału 2014 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mermaid Construction.

Mermaid Properties Sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku nieruchomości biurowych i mieszkaniowych w Warszawie oraz w Łodzi. Głównym przedmiotem działalności spółki jest rewitalizacja zabytkowych oraz postindustrialnych budynków (m.in. Cross Point w Łodzi, Pałac Młodziejowskiego oraz Jasna 26 w Warszawie) oraz realizacja inwestycji biurowych i mieszkaniowych (m.in. Libra Business Center i River House w Warszawie oraz Aleksandria w Aleksandrowie Łódzkim).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA