PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Metamorfoza Łodzi w praktyce. Oto Piotrkowska 155

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 maj 2017 13:08

Metamorfoza Łodzi w praktyce. Oto Piotrkowska 155 Piotrkowska 155

Centrum Łodzi przechodzi metamorfozę. Jednym z najciekawszych powstających tam projektów jest Piotrkowska 155, czyli wielofunkcyjny kompleks handlowo-biurowo-hotelowy, którego deweloperem jest Master Management Group.

REKLAMA

Prace nad projektem toczą się zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia budowy to pierwszy kwartał 2018 roku. Przedstawiciele firmy blisko współpracują z władzami miasta i aktywnie uczestniczą w jego życiu biznesowym.

- Zlokalizowanie w jednym miejscu powierzchni biurowej, usługowej oraz hotelowej jest bardzo ciekawym konceptem, który jest coraz bardziej popularny wśród potencjalnych najemców. W związku z tym, uważam, że miks usług, jaki będzie oferowany w projekcie Hi Piotrkowska 155 na pewno przyczyni się do jeszcze większego ożywienia tej części miasta - powiedział Adam Pustelnik, p.o. Dyrektora Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą, Urząd Miasta Łodzi.

Dzięki swym różnorodnym funkcjom Piotrkowska 155, budowana na skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i Al. Mickiewicza, wzbogaci ofertę biurową, handlową i usługową w centrum Łodzi. Kompleks ma też potencjał, żeby ożywić turystykę w mieście – jednym z najemców obiektu jest hotel Hampton by Hilton. Ulica Piotrkowska to najdłuższa promenada handlowa Europy i jedna z głównych atrakcji Łodzi. Ze względu na zabytkowe kamienice znajdujące się w jej pierzei, projekt kompleksu był konsultowany z miejskim konserwatorem zabytków.

- Oferujemy łącznie 25 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz przeznaczonej pod handel i usługi. Koncept przewiduje sklepy, kawiarnie, restauracje, drogerię oraz centrum fitness i klinikę medyczną. Projekt wyróżnia się nowoczesną architekturą, która doskonale dopełnia historyczną pierzeję ul. Piotrkowskiej, dostępnością z ulicy i ciekawą ofertą. Hotel Hampton by Hilton z ofertą konferencyjną będzie magnesem zarówno dla turystów, jak i biznesu - powiedziała Justyna Drużyńska-Krystosiak MRICS, Director of Office Operations, Master Management Group.

Projekt kompleksu został opracowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM i z zastosowaniem technologii minimalizujących wpływ na środowisko naturalne. Wykorzystane rozwiązania zapewnią wysoki komfort pracy jego użytkownikom i pozwolą najemcom znacznie obniżyć koszty operacyjne. Każdy budynek i lokal usługowy będzie miał osobne wejście, powstanie też dwupoziomowy parking podziemny na ponad 130 samochodów.

- Wierzymy w olbrzymi potencjał biznesowy Łodzi wynikający m.in. z bliskości Warszawy, dużej puli wykwalifikowanych pracowników oraz inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez władze lokalne i samorządowe. Z tego powodu ulokowaliśmy nasz kompleks w centrum miasta. Uczestniczymy również w licznych wydarzeniach biznesowych związanych z Łodzią i lokalnym rynkiem nieruchomości, np. łódzki Biznes Mikser, organizowany przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową czy planowaną VIII Konferencję Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) współorganizowaną przez Miasto Łódź. Są one okazją do wielu ciekawych spotkań i otwierają liczne możliwości w związku z dynamicznym rozwojem miasta - powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • tołdi 2017-07-30 19:31:55
    I co dalej gramy na zwłokę? Kiedy pojawi się komunikat o kolejnym terminie rozpoczęcia prac? Ptaszki ćwierkają, że inwestor Bacoli Properties / Master Managment Group nie ma pieniędzy na kontynuację budowy i szuka leszka który to kupi. Miasto znowu dało ciała, zamiast iść na ugodę trzeba było wziąć całą kasę tytułem kary (a nie tylko część) i sprzedać działkę komuś kto ma pieniądze i jest wiarygodny.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA