PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miasteczko Orange z najwyższą oceną BREEAM

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 wrz 2013 13:00

Miasteczko Orange z najwyższą oceną BREEAM

Dwa tygodnie po oficjalnym otwarciu Miasteczka Orange, Bouygues Immobilier Polska może się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Projekt zrealizowany przez francuskiego dewelopera jest największym biurowcem w Polsce z tą najwyższą oceną przyznawaną przez brytyjski BRE.

REKLAMA

 

Miasteczko Orange to kompleks biurowy zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Jednym z celów projektowych było zbudowanie obiektu o minimalnym wpływie na środowisko oraz największej wydajności energetycznej. Miasteczko Orange zużywa około 30 proc. mniej energii w porównaniu z innymi biurowcami. Jest jednym z najnowocześniejszych budynków klasy A+ w Warszawie, który spełnia restrykcyjne wymagania środowiskowe.

Miasteczko Orange otrzymało certyfikat BREEAM z oceną „Very Good" za fazę projektową w październiku 2011 roku. W trakcie budowy Bouygues Immobilier Polska podniósł jednak poprzeczkę do poziomu Excellent.

- Przyznanie obiektowi poziomu „Excellent" jest wspaniałym zwieńczeniem tej inwestycji. Cieszę się, że Bouygues Immobilier Polska jest w gronie tych firm, które wyznaczają nowe standardy w budownictwie i przyczyniają się do coraz większych osiągnięć w zakresie ochrony środowiska - podsumował Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Przy realizacji Miasteczka Orange komfort pracowników był bardzo ważnym elementem dla dewelopera. Użytkownicy mają prawidłowy dostęp do światła dziennego i możliwość naturalnej wentylacji pomieszczeń. Wszystkie fluorescencyjne lampy zaopatrzone są w urządzenia  minimalizujące szkodliwy wpływ na zdrowie użytkowników. Zabieg ten zwiększył jednocześnie wydajność lamp o 10 procent.

Miasteczko Orange zużywa ok. 30 proc. mniej energii niż typowy biurowiec w Polsce, co jest szczególnie ważne dla najemcy. Przykładem takiego rozwiązania jest system wind, które oszczędzają do 20 proc. energii w porównaniu ze standardowymi maszynami. Natomiast w zakresie zużycia wody wszystkie miejsca dostawy wody do budynku wyposażone są w liczniki połączone z systemem BMS (Building Management System), aby najemca mógł dokładnie monitorować zużycie wody. System ten pozwala również szybciej wykrywać przecieki. Kolejnym przykładem ekologicznego rozwiązania w zakresie wody jest możliwość podlewania ogrodu odzyskaną deszczówką. Zbiornik retencyjny dla wody zebranej z dachów znajduje się na poziomie -2.

Miasteczko Orange jako jeden z niewielu projektów biurowych w Warszawie może się pochwalić wewnętrznymi ogrodami o łącznej powierzchni ok. 2 000 mkw. Użytkownicy mogą się odprężyć na łonie natury w godzinach pracy. Tereny zielone zostały specjalnie zaprojektowane w celu uzyskania jak największej różnorodności gatunków roślin i drzew. Kilka gatunków ptaków znajdzie schronienie w specjalnie dla nich zamontowanych budkach. Na terenie znajduje się także kompostownik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • M 2013-09-24 10:11:51
    Excellent nie jest najwyższą oceną BREEAM jak podaje autor artykułu w tytule.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA