PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miasteczko Orange z najwyższą oceną BREEAM

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 wrz 2013 13:00

Miasteczko Orange z najwyższą oceną BREEAM

Dwa tygodnie po oficjalnym otwarciu Miasteczka Orange, Bouygues Immobilier Polska może się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Projekt zrealizowany przez francuskiego dewelopera jest największym biurowcem w Polsce z tą najwyższą oceną przyznawaną przez brytyjski BRE.

REKLAMA

 

Miasteczko Orange to kompleks biurowy zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Jednym z celów projektowych było zbudowanie obiektu o minimalnym wpływie na środowisko oraz największej wydajności energetycznej. Miasteczko Orange zużywa około 30 proc. mniej energii w porównaniu z innymi biurowcami. Jest jednym z najnowocześniejszych budynków klasy A+ w Warszawie, który spełnia restrykcyjne wymagania środowiskowe.

Miasteczko Orange otrzymało certyfikat BREEAM z oceną „Very Good" za fazę projektową w październiku 2011 roku. W trakcie budowy Bouygues Immobilier Polska podniósł jednak poprzeczkę do poziomu Excellent.

- Przyznanie obiektowi poziomu „Excellent" jest wspaniałym zwieńczeniem tej inwestycji. Cieszę się, że Bouygues Immobilier Polska jest w gronie tych firm, które wyznaczają nowe standardy w budownictwie i przyczyniają się do coraz większych osiągnięć w zakresie ochrony środowiska - podsumował Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Przy realizacji Miasteczka Orange komfort pracowników był bardzo ważnym elementem dla dewelopera. Użytkownicy mają prawidłowy dostęp do światła dziennego i możliwość naturalnej wentylacji pomieszczeń. Wszystkie fluorescencyjne lampy zaopatrzone są w urządzenia  minimalizujące szkodliwy wpływ na zdrowie użytkowników. Zabieg ten zwiększył jednocześnie wydajność lamp o 10 procent.

Miasteczko Orange zużywa ok. 30 proc. mniej energii niż typowy biurowiec w Polsce, co jest szczególnie ważne dla najemcy. Przykładem takiego rozwiązania jest system wind, które oszczędzają do 20 proc. energii w porównaniu ze standardowymi maszynami. Natomiast w zakresie zużycia wody wszystkie miejsca dostawy wody do budynku wyposażone są w liczniki połączone z systemem BMS (Building Management System), aby najemca mógł dokładnie monitorować zużycie wody. System ten pozwala również szybciej wykrywać przecieki. Kolejnym przykładem ekologicznego rozwiązania w zakresie wody jest możliwość podlewania ogrodu odzyskaną deszczówką. Zbiornik retencyjny dla wody zebranej z dachów znajduje się na poziomie -2.

Miasteczko Orange jako jeden z niewielu projektów biurowych w Warszawie może się pochwalić wewnętrznymi ogrodami o łącznej powierzchni ok. 2 000 mkw. Użytkownicy mogą się odprężyć na łonie natury w godzinach pracy. Tereny zielone zostały specjalnie zaprojektowane w celu uzyskania jak największej różnorodności gatunków roślin i drzew. Kilka gatunków ptaków znajdzie schronienie w specjalnie dla nich zamontowanych budkach. Na terenie znajduje się także kompostownik.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • M 2013-09-24 10:11:51
    Excellent nie jest najwyższą oceną BREEAM jak podaje autor artykułu w tytule.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA