PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Michał Sołowow szykuje się na Q22

 • Autor: Propertynews.pl
 • 23 cze 2015 08:28

Michał Sołowow szykuje się na Q22 Q22

Firma Michała Sołowowa, FTF Columbus zawarła z Echo Investment umowę opcji sprzedaży i podziału zysku dotyczącą wieżowca Q22 w Warszawie. - Podstawowym celem umowy jest ograniczenie ryzyka inwestycyjnego spółki związanego z budową i komercjalizacją budynku - poinformowano w komunikacie.

REKLAMA

Porozumienie zakłada możliwość sprzedaży udziałów w spółce posiadającej Q22 przez firmę Echo na rzecz podmiotu kontrolowanego przez Michała Sołowowa. - Spółka jest uprawniona do skorzystania z prawa opcji w terminie 6 miesięcy od chwili otrzymania pozwolenia na użytkowanie nieruchomości- poinformowało Echo.

Cena sprzedaży ma być równa kapitałom własnym Echo wniesionym do spółki posiadającej Q22, powiększona o uzgodnione oprocentowanie.

Z drugiej strony, jeśli Echo nie skorzysta z powyższych uprawnień, Columbus będzie mógł podjąć dwa działania. Może otrzymać udział w zysku spółki z inwestycji wyliczonym na podstawie wartości nieruchomości (75 proc. udziałów w zysku) albo nabędzie udziały w spółce Echo-70 po wyliczonej wartości obniżonej o udział w zysku.

- W umowie Columbus zobowiązał się spowodować, że w wypadku gdyby Echo nie było w stanie zaciągnąć części finansowania od podmiotów trzecich z przyczyn leżących poza jej kontrolą, spółce zostanie udzielona pożyczka w wysokości 60 proc. proc. brakującego finansowania. Pożyczka może zostać podporządkowana finansowaniu udzielonemu przez podmioty trzecie na żądanie tych podmiotów - poinformowano.

W przypadku przejęcia udziałów w Echo-70, firma Columbus zobowiązała się spłacić pożyczki udzielone jej przez Echo Investment oraz całe finansowanie zewnętrzne związane z nieruchomością.

- W umowie opcji strony przewidziały również powołanie na podstawie odrębnej umowy wyspecjalizowanego podmiotu - TIC Monitor, który będzie dostarczał Spółce oraz Columbusowi miesięczne raporty stanowiące podstawę do określenia płatności na podstawie umowie - dodano.

Firmy ustaliły także kary umowne za złamanie zapisów umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • makler72 2015-06-25 21:27:53
  buahahaha! Sołowow i Krych - jeden wart drugiego. Echo to jest wydmuszka, która za chwile okaże się bankrutem. Sołowow wybierze z niego jeszcze kilka rodzynek i wtedy wszystko zawali się.
  Jeśli ktokolwiek ma akcje Echo to trzeba je opchnąć teraz Lisali, po 14.07.2015. Amerykanie z PIMCO i OAKTREE zostaną ogoleni na perłowo.
 • panwiesiek 2015-06-23 11:04:40
  Kto spłodził ten artykuł? Z uwagi na treść nie dziwie się, że wstydził się podpisać.
 • jonasz 2015-06-23 10:29:11
  Już wały robią hehe, nagle była spółka Sołowowa musi dywersyfikować ryzyko w jednym z najbardziej atrakcyjnych projektów w Warszawie. Grube ryby się bawią, a plankton liczy, że coś mu skapnie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA