PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mierzymy wysoko

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 gru 2017 14:54

Mierzymy wysoko Piotr Kaszyński, Partner Zarządzający, Cresa Polska

Nowych budynków nie będzie przybywać w nieskończoność, ale najemców na pewno nie zabraknie. Nasz prosty i przejrzysty model działania sprawdził się już za granicą i sprawdzi się również w Polsce - Piotr Kaszyński odpowiada na pytania o przyszłość i rozwój Cresa Polska.

REKLAMA

Cresa znalazła Piotra Kaszyńskiego, czy Piotr Kaszyński szukał Cresy?

Piotr Kaszyński, Partner Zarządzający, Cresa Polska: Cresa od dłuższego czasu przyglądała się Polsce, szukając kogoś, kto poprowadzi tu biuro. Z kolei ja, po 18 latach, rozstałem się z firmą Cushman & Wakefield. Po licznych analizach, opracowaniu strategii i innych działaniach koniecznych, by wejść na nowy rynek, w maju br. podpisaliśmy umowę z Cresą. Minęło kilka miesięcy i teraz rozmawiam z Panem w nowym, zaaranżowanym na nasze potrzeby biurze, obok pracują doświadczeni eksperci, którzy od pierwszego dnia zdobywają klientów i rozwijają biznes.

Trudno było skompletować zespół?

Zawsze jest trudno, jeśli mają to być osoby kompetentne, z wiedzą i doświadczeniem dostosowanym do profilu i zakresu działalności firmy. Przejęliśmy część zespołu C&W – ludzi, których dobrze znam. Zachęciliśmy ich do współpracy i nie poprzestajemy na Warszawie. Kilka tygodni temu otworzyliśmy drugie biuro w Polsce – we Wrocławiu. Kolejnym krokiem jest założenie oddziału w Trójmieście. W planach jest też Łódź, Kraków i Katowice. Do końca przyszłego roku chcielibyśmy mieć pięć oddziałów w miastach regionalnych i 65 zatrudnionych osób.

Kto jest konkurentem Cresy?

Duże firmy jak JLL, CBRE, C&W i Colliers. Mierzymy wysoko, ale Cresa ma już swoją międzynarodową reputację. To największa na świecie firma świadcząca usługi agencyjne wyłącznie w zakresie reprezentacji najemcy.

Plan drogi na szczyt?

Mamy świadomość potrzeb rynku i wyzwań innych podmiotów doradczych. Ci najwięksi mają duże działy zarządzania nieruchomościami i wynajmu budynków na wyłączność – a z tego wynikają znaczne ograniczenia. Dodatkowo każda z agencji weszła w niskomarżowy sektor zarządzania nieruchomościami, a taka struktura ogranicza aktywność działów najmu.

Na czym dokładnie polegają te ograniczenia?

Jeśli agencja reprezentuje najemcę i ma mu doradzić wyprowadzkę z budynku, którym jednocześnie zarządza, to stwarza to kilka problemów. Po relokacji - na przykład z powierzchni 5-10 tys. mkw. - pojawia się kwestia znalezienia innego najemcy, czy wyceny wartości nieruchomości. Istnieje więc ryzyko, że właściciel budynku może nie przedłużyć umowy o zarządzanie, a to już ma wpływ na bezstronne reprezentowanie interesów klienta-najemcy.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA