PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Miliardy z nieruchomości. Pierwszy deweloper-prezydent!

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2016 16:56

Miliardy z nieruchomości. Pierwszy deweloper-prezydent! Donald Trump, fot. johnhain, Pixabay

Stany Zjednoczone mają nowego prezydenta. Poznajcie Donalda Trumpa. Miliardera, którego fortuna pochodzi z branży nieruchomości.

REKLAMA

Podwaliny pod obecną potęgę Donalda Trumpa położył jego dziadek, Friedrich. Co ciekawe, był on emigrantem. Do USA trafił pod koniec XIX wieku. Swoje interesy oparł w obsłudze poszukiwaczy złota. Tworzył m.in. noclegownie i restauracje.

Poważnie na nieruchomościach skupił się ojciec Donalda, Fred. Budował on m.in. domy jednorodzinne dla biedniejszej warstwy amerykańskiego społeczeństwa. Stopniowo wchodził jednak w wyższy standard, z czasem tworząc mieszkania dla klasy średniej.

W latach 70-tych nadszedł czas Donalda. Kiedy przejmował rodzinną firmę, była ona warta około 200 mln dolarów. W odróżnieniu od swoich przodków mierzył naprawdę wysoko. Jego celem był luksus - nie tylko jako podstawa oferty, ale również jako ważna część swojego życia.

Jedną z pierwszych, wielkich inwestycji Donalda był hotel Grand Hyatt. Nabył on budynek noszący nazwę Commodore. Wraz ze znaną siecią stworzył projekt, który do dziś pozostaje symbolem Nowego Jorku. Budował również luksusowe apartamenty. Zaledwie po kilku latach od powstania The Trump Organisation, posiadał ich już kilkanaście tysięcy.

W 1981 roku Donald Trump znalazł inną okazję. Przejął stary budynek przy Trzeciej Alei i przekształcił go w Trump Plaza. Wyjątkowy jest tu m.in. sposób finansowania inwestycji. Udziały w spółce, która stworzyła budynek, wykupywali przyszli właściciele mieszkań.

Dwa lata później kandydat na prezydenta stworzył projekt, który do dziś jest jego najbardziej znanym dziełem. To Trump Tower. 202 metry i 58 kondygnacji. To multifunkcyjny projekt z mieszkaniami, biurami i lokalami handlowymi. Co ciekawe, wiąże się on bardzo mocno z Polską. To właśnie na placu budowy Trump Tower mieli pracować nielegalnie zatrudnieni Polacy. Sprawa odbiła się głośnym echem w trakcie kampanii przedwyborczej.

Donald inwestował nie tylko na Manhattanie. Stworzył całą sieć obiektów łączących funkcje hotelowe z kasynami. Bardzo znany jest m.in. Trump Plaza w Atlantic City, Mar-a-Lago na Florydzie czy Plaza Hotel na Manhattanie. Nic nie przyćmi jednak blasku Taj Mahal w Atlantic City. To najdroższe kasyno na świecie. Budowa kosztowała bowiem zawrotne miliard dolarów.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA