PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Milion metrów od Echo. Deweloperskie plany nabierają kształtów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 maj 2017 13:18

Milion metrów od Echo. Deweloperskie plany nabierają kształtów Sagittarius Business House

Prawie milion metrów kwadratowych powierzchni przygotowuje lub realizuje firma Echo Investment.

REKLAMA

W tym momencie, na etapie realizacji jest 350 tys. mkw. powierzchni. Rok temu na zakończenie I kwartału firma posiadała 220 tys. mkw. powierzchni realizowanej. Najwięcej, bo 40 proc. z powyższej liczby przypada na projekty handlowe. Ponad 110 tys. mkw. to inwestycje mieszkaniowe. Echo realizuje obecnie biura o powierzchni 35 tys. mkw.

Jeśli chodzi o projekty na etapie przygotowania, Echo dostarczy na rynek 450 tys. mkw. powierzchni. Firma przygotowuje inwestycje mieszkaniowe i biurowe o powierzchni po 170 tys. mkw. Pozostałe projekty to inwestycje handlowe. Dla przypomnienia, rok temu Echo szykowało projekty o powierzchni 240 tys. mkw.

W gronie obecnie realizowanych projektów komercyjnych, Echo prowadzi pięć inwestycji biurowych. To II etap Symetris w Łodzi, dwa etapy O3 Business Campus w Krakowie, Sagittarius Business House we Wrocławiu oraz West Link we Wrocławiu. Jedynie projekt Sagittarius nie został jeszcze sprzedany.

Jeśli chodzi o projekty handlowe, na etapie realizacji są trzy inwestycje. To rozbudowa centrum Galaxy w Szczecinie, trzeci etap outletu w Szczecinie oraz Galeria Libero w Katowicach. Jak deklaruje Echo, obiekty te są już wynajęte w 65 proc.

Zgodnie z deklaracjami firmy, w tym roku do użytku oddanych zostanie 152 tys. mkw. powierzchni. Głównie chodzi o projekty biurowe i mieszkaniowe. W przyszłym roku będzie to 156 tys. mkw. Zwiększy się udział inwestycji handlowych, a spadnie biurowych. Prawdziwy boom spodziewany jest na 2019 rok. Oddanych do użytku zostanie ponad 300 tys. mkw. powierzchni, przede wszystkim mieszkaniowych i biurowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA