PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mokotów to już duże ryzyko; centrum zawsze się obroni

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2015 11:34

Wysoka aktywność deweloperów w Warszawie rodzi pytanie o zagrożenie bańką na rynku biurowym. Przemysław Krych, prezes Griffin Real Estate, nie ukrywa, że w tym sektorze będą wygrani i przegrani, a los niektórych graczy wydaje się być mocno zagrożony.

REKLAMA

- To, kto będzie wygranym, a kto przegranym pokaże czas – mówi Przemysław Krych. - Najbardziej zagrożone są inwestycje w nieoczywistych lokalizacjach. Projekty w centrum Warszawy zawsze sobie poradzą, najwyżej ich deweloperzy zarobią mniej – dodaje.

Sytuacja w niektórych dzielnicach w stolicy nie sprzyja nowym przedsięwzięciom. - Porywanie się na inwestycje w takich dzielnicach jak Mokotów to duże ryzyko – podkreśla prezes Griffin Real Estate.

Jeśli chodzi o rynek najemców, Przemysław Krych jest optymistą. - Obserwujemy wielu najemców, którzy do tej pory nie pojawiali się w Warszawie, są to zupełnie nowi gracze – mówi.

Wejściom nowych firm do stolicy sprzyja sytuacja na rynku czynszów, które obecnie są niższe niż w niektórych miastach regionalnych. Wykorzystują to m.in. firmy z sektora BPO.

Prezes Grffin Real Estate zwraca jednak uwagę, że dziś najemcy coraz częściej poszukują niestandardowych lokalizacji. Stąd też popularność powierzchni biurowych w obiektach historycznych. - Dowodem jest nasza inwestycja Hala Koszyki, gdzie aktywność potencjalnych najemców jest bardzo wysoka – podsumowuje Krych.

Jego zdaniem wieżowce to większe ryzyko, m.in. ze względu na wyższe koszty budowy. - Tu nie da się zatrzymać budowy na danym etapie. W „bok” da się fazować inwestycję, a w górę nie – podsumowuje.

Przemysław Krych będzie prelegentem sesji inauguracyjnej Property Forum 2015. Więcej o konferencji na www.propertyforum.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA