PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monday Development planuje nowe inwestycje na rynku biurowym

  • Autor: Bankier.pl
  • 07 cze 2011 13:47

Monday Development SA - spółka notowana na NewConnect - sprzedała już ponad 70 procent biur w pierwszym w Poznaniu i jednym z nielicznych w Polsce nowoczesnych biurowców wysokiej klasy z lokalami na sprzedaż.

REKLAMA

Inwestycja Piątkowska 116 powstała z myślą o firmach zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1800 mkw. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe o metrażach od 60 mkw. do 250 mkw. oraz lokal usługowo- handlowy o powierzchni 217 mkw.

- Inwestycje biurowe z powierzchniami na sprzedaż dla sektora małych i średnich firm stanowią ważny obszar w działalności naszej spółki. Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie biurowcami tego typu będzie wzrastać. W planach mamy już kolejne inwestycje. Ich realizacja pozwoli nam umacniać pozycję na rynku według przyjętej strategii rozwoju - podsumowuje Kurt Montgomery, prezes zarządu Monday Development SA.

Do biurowca Piątkowska 116 wprowadzają się pierwsi właściciele powierzchni biurowych. Realizacja projektu jest elementem strategii Monday Development SA, która zakłada budowę i sprzedaż powierzchni biurowych dla małych i średnich firm.

- Nowoczesne biurowce z lokalami na sprzedaż są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Wiele małych i średnich firm woli kupić powierzchnię biurową, zamiast ją wynajmować. Wychodzą z założenia, że bardziej opłaca się im zainwestować pieniądze w zakup biura i spłacać raty kredytu, niż płacić wysoki czynsz. Do niedawna powierzchnie w budynkach o wysokim standardzie były tylko na wynajem. Mniejsze firmy, które poszukiwały lokalu na własność, mogły jedynie kupić mieszkania, a następnie przerobić je na biura. Pojawienie się nowoczesnych biurowców wysokiej klasy z lokalami na sprzedaż to element rozwoju runku developerskiego w Polsce - mówi Piotr Kasprowicz, dyrektor sprzedaży Monday Development SA.

Spośród 15 biur znajdujących się budynku przy Piątkowskiej 116 sprzedano 11, a dwa kolejne 2 zostały objęte umowami przedwstępnymi. Wśród nabywców są m.in. kancelaria prawnicza, pracownia architektoniczna, poradnia stomatologiczna, specjalistyczna firma pomiarowa oraz firma zajmująca się kompleksowym zaopatrzeniem biur. Średnia powierzchnia kupowanych lokali wynosiła ok. 150 mkw. Jeden z nabywców zakupił lokale o łącznej powierzchni blisko 500 mkw., które zajmują dwa piętra budynku. Cena metra kwadratowego wynosiła od 6900 do 9500 zł.

Poza powierzchniami biurowymi na sprzedaż na parterze budynku znajduje się prestiżowy lokal usługowo-handlowy z wejściem bezpośrednio z ulicy Piątkowskiej. Będzie się w nim mieścił oddział międzynarodowego banku BNP Paribas. Umowę najmu zawarto na 5 lat, z opcją przedłużenia.

Biurowiec Piątkowska 116 powstał w poznańskiej dzielnicy Piątkowo około 4 km od centrum miasta. Budynek oddano do użytku pod koniec grudnia 2010 roku. Następnie został przekazany nabywcom, którzy do maja br. prowadzili prace wykończeniowe własnych lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA