PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monday Development zapowiada nowe projekty biurowe

  • Autor: PAP
  • 12 lip 2011 08:31

Monday Development zapowiada nowe projekty biurowe

Poznańska spółka deweloperska Monday Development zapowiada nowe projekty biurowe. W 2012 roku firma zacznie realizację 5 tys. mkw. powierzchni w ramach projektu Rataje w Poznaniu. - Drugi biurowiec o powierzchni 1 tys. mkw. stanie w centrum Poznania, a jego realizację zaczniemy w 2013 roku - zapowiada Kurt Montgomery, prezes spółki.

REKLAMA

W 2010 roku spółka Monday Development zrealizowała pierwszy w Poznaniu i jeden z nielicznych w Polsce biurowców z lokalami na sprzedaż. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1,8 tys. mkw. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe o metrażach od 60 do 250 mkw.

- Z zewnątrz budynek nie różni się od innych budynków biurowych. To, co go wyróżnia, to fakt, że został podzielony jak budynek mieszkalny na poszczególne lokale, z których każdy ma własną księgę wieczystą. W ten sposób powstała wspólnota właścicieli, która odpowiada za administrowanie budynkiem. Właściciele nie płacą czynszu, muszą jedynie pokryć koszty prądu, wody, itp. - informuje prezes Monday Development.

- Nasza oferta jest skierowana raczej do firm lokalnych, które nie mają polityki by wynajmować powierzchnie biurowe. To firmy, których właściciele robią sobie prosty rachunek ekonomiczny i wychodzą z założenia, że bardziej opłaca się im zainwestować pieniądze w zakup biura niż płacić wysoki czynsz. Jest to korzystne dla wizerunku tych firm. Ich klienci postrzegają ich jako nowoczesne firmy - dodaje Kurt Montgomery.

Na wczesnym etapie realizacji projektu spółka miała trudności ze znalezieniem klientów. Potem jednak zainteresowanie ofertą wzrosło. W związku z tym, Monday Development planuje kolejne realizacje tego typu, uznając je za ważną część strategii na kolejne lata.

- Zaskoczyliśmy rynek tą nową formą. Na początku bardzo trudno było znaleźć zainteresowanych, ponieważ nasza firma jest dość młoda, a projekt nietypowy. Wielu zainteresowanych chciało najpierw zobaczyć budynek. Natomiast po oddaniu budynku, kiedy efekty można było już dokładnie zobaczyć, w ciągu pierwszych kilku miesięcy ponad 80 proc. powierzchni zostało sprzedanych - przekonuje Montgomery.

- Ogólnie rzecz biorąc, oceniam zainteresowanie jako duże. Kiedy pokazaliśmy, że ta forma może funkcjonować, rynek odpowiedział pozytywnie. Na pewno będzie to ważną częścią naszej strategii - podsumowuje.

Monday Development prowadzi działalność pod strukturą własnego funduszu inwestycyjnego o nazwę Monday FIZ. W I półroczu 2011 spółki portfelowe Monday FIZ wypracowały 7 mln zł przychodów. Z tytułu zarządzania i finansowania projektów funduszu, Monday Development SA osiągnął w 2010 roku 1,1 mln zł przychodów, 272 tys. zł zysku netto i 417 tys. zysku operacyjnego. W I kwartale 2011 roku wypracował 290 tys. zł przychodów, 271 tys. zł zysku netto i 12 tys. zł zysku operacyjnego.

Monday Development to spółka deweloperska, która działa w Poznaniu i jego okolicach. Realizuje projekty w zakresie budynków biurowych, mieszkaniowych oraz inwestycji gruntowych. Spółka działa na rynku nieruchomości od 2003 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA