PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Monti inwestuje w biurowiec i szuka nowych możliwości rozwoju

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 wrz 2011 16:14

Monti inwestuje w biurowiec i szuka nowych możliwości rozwoju

Irlandzki inwestor, firma Monti, który od czerwca prowadzi generalny remont budynku przy ul. Strzeleckiej 49 w Poznaniu, zaprezentował wizualizację i nową wizję biurowca, jaki tu powstanie. 4,8 tys. mkw. biur na wynajem, przeszklone atrium, ogrody wewnętrzne i nowa aranżacja - tak będzie wyglądał obiekt Victoria Business Center. Neil Monahan, członek zarządu w firmie Monti twierdzi, że Poznań to idealne miejsce dla nowych inwestycji.

REKLAMA

Irlandzka firma Monti, z główną siedzibą w Dublinie i biurem w Poznaniu, skupia się na projektach deweloperskich, zarządzaniu finansowym, rozwoju nieruchomości i zarządzaniu aktywami. Polska jest dla spółki obszarem nowych działań biznesowych. Swoje inwestycje w sektorze nieruchomości prowadzi zarówno w Poznaniu, jak i w Warszawie - oprócz tego, aktywnie szuka tu nowych możliwości rozwoju.

- Już wkrótce Victoria Business Center przemieni się w najwyższej klasy biurowiec, który będzie wyróżniał się nowoczesnością i centralną lokalizacją - mówi John McNally, menedżer w polskim oddziale firmy Monti. - Z wewnętrznej części budynku usunęliśmy praktycznie wszystko, dawne wnętrza Victoria Business Center są teraz puste. Nie ma w nim ścian, starych ruchomych schodów, a w ubiegłym tygodniu usunięto główny strop - dzięki temu w centralnej części budynku będzie można umieścić przeszkloną konstrukcję atrium i naturalne ogrody. Przeważająca część prac będzie odbywała się wewnątrz budynku - natomiast fasada zostanie odświeżona i oczyszczona. Już wkrótce Victoria Business Center przemieni się w najwyższej klasy biurowiec, który będzie wyróżniał się nowoczesnością i centralną lokalizacją. Położenie w sercu Poznania to zarówno prestiż, jak i wygoda - mówi John McNally.

Głównym argumentem zachęcającym irlandzkiego dewelopera do 13-milionowej inwestycji jest właśnie lokalizacja Victoria Business Center. Obiekt jest położony blisko Starego Rynku, nad samą rzeką Wartą, w pobliżu centrów handlowych.

Victoria Business Center zostanie wypełnione nowoczesnymi biurami. W zależności od potrzeb najemców na trzech poziomach będzie można zagospodarować zarówno 100 mkw., jak i 4,800 mkw. Budynek będzie oferował udogodnienia biurowców klasy A: klimatyzację, system kontroli dostępu, windy, zintegrowany system komunikacji i przesyłania danych. W podziemnym parkingu powstaną 93 miejsca.

Neil Monahan, członek zarządu w firmie Monti twierdzi, że Poznań to idealne miejsce dla nowych inwestycji. Firma zdecydowała się zainwestować w Poznaniu po zbadaniu możliwości innych dużych miast Polski. Do jego zalet należy duże i niezwykle żywe centrum, które nadal daje wiele możliwości rozwoju, silna baza uniwersytecka, szybko rozwijający się przemysł i infrastruktura, bliskie sąsiedztwo z Niemcami, a także gościnni mieszkańcy, których bardzo polubiłem.

Projekt architektoniczny biurowca stworzyło Studio MTS, z kolei nadzorem inwestycji zajmuje się firma Eudeco. Wykonawcą jest konsorcjum PTB Nickel i Mercury Engineering Polska.

Wynajem powierzchni nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum Poznania prowadzą agencje nieruchomości Ober-Haus, Savills i Eudeco. Część przestrzeni na parterze została już zarezerwowana, jednak Victoria Business Center nadal oferuje wynajem biur na 3 poziomach budynku klasy A.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA