PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Morawiecki: Polska gospodarka na tle Unii Europejskiej rozwija się najszybciej

  • Autor: PAP
  • 13 gru 2017 07:08

Morawiecki: Polska gospodarka na tle Unii Europejskiej rozwija się najszybciej premier Mateusz Morawiecki

Polska gospodarka w porównaniu do 10 największych gospodarek Unii Europejskiej rozwija się najszybciej - ocenił premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym expose w Sejmie. Dodał, że tempo wzrostu inwestycji "jest dzisiaj odpowiednie".

REKLAMA

Z inwestycjami jest tak, że "one w III kwartale zaczęły rosnąć całkiem ładnie, a za IV kwartał to będzie wzrost kilkuprocentowy" - powiedział Morawiecki. "Cały czas wolałbym, żeby to było to więcej" - dodał.

Jak mówił, w latach 2011-2012, za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego inwestycje najpierw były w okolicach 0 proc., a potem "wystrzeliły na 20 proc.". "Pojawiły się wąskie gardła w gospodarce - przez kilka kwartałów zabrakło pracowników, były problemy z dowozem kruszcu na budowę dróg" - stwierdził.

Dla gospodarki jest lepiej, jak wzrost gospodarki rośnie nie jak elektrokardiogram, a stopniowo - mówił. "On rośnie teraz stopniowo" - dodał.

Premier prognozował, że w IV kwartale tego roku inwestycje urosną w stosunku do III kwartału i urosną także w I kwartale przyszłego roku, ponieważ "trend jest pozytywny".

Inwestycje wiążą się z procesem alokacji - mówił premier. "Jeżeli my mamy solidny wzrost gospodarczy przy tym poziomie inwestycji, to znaczy, że nie marnujemy tych inwestycji na takie, które mogłyby być w przyszłości nietrafione czy stracone" - tłumaczył.

W połowie listopada Morawiecki podkreślał, że celem rządu jest przestawienie polskiej gospodarki na tory inwestycji, innowacyjności i eksportu, na koniec 2017 roku poziom inwestycji powinien osiągnąć 18 proc. do PKB, a ich wartość wynieść 355-360 mld zł.

Z danych GUS wynika, że inwestycje w III kwartale wzrosły o 3,3 proc. rok do roku, zaś popyt krajowy wzrósł o 3,9 proc. rdr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - RD BUD partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA