PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MSP chce sprzedać akcje PHN przez publiczne wezwanie

  • Autor: PAP
  • 04 gru 2013 17:54

Resort skarbu chce przeprowadzić drugi etap prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości przez publiczne wezwanie i liczy na uzyskanie premii za kontrolę - powiedział wiceminister skarbu Paweł Tamborski. Dodał, że PHN jest przeznaczony do pełnej prywatyzacji.

REKLAMA

"PHN nie jest spółką kluczową, jest przeznaczony do pełnej prywatyzacji. W tej chwili wchodzimy w drugi etap prywatyzacji" - podkreślił w środę Tamborski podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu. Dodał, że zostało opublikowane ogłoszenie zapraszające potencjalnych inwestorów do udziału w prywatyzacji spółki.

"Dla inwestorów, którzy zostaną dopuszczeni do tego procesu (...) spółka udostępni informacje na swój temat. Także inwestorzy będą mogli przeprowadzić proces due dilligence (szczegółowa analiza spółki - PAP). Zamierzamy wprowadzić również do due dilligence informację na temat wyceny aktywów nieruchomościowych" - podkreślił wiceszef resortu skarbu.

"Chcielibyśmy, żeby potencjalni inwestorzy przeprowadzili wezwanie publiczne na sprzedaż akcji PHN. Każda z tych ofert, która potencjalnie zostanie zgłoszona, będzie przez nas rozpatrywana. Liczymy na uzyskanie premii za kontrolę" - zaznaczył Tamborski.

Jak mówił, choć spółka jest przewidziana do całkowitej prywatyzacji, to MSP może potencjalnie zostać mniejszościowym udziałowcem w PHN. "Zależy nam natomiast na tym, by strategiczne zarządzanie procesem restrukturyzacji przeszło na naszego przyszłego partnera" - podkreślił. Tamborski liczy, że uda się zakończyć drugi etap prywatyzacji spółki do połowy przyszłego roku.

Tamborski zapowiedział, że MSP chce pobrać dywidendę z PHN przed zakończeniem drugiego etapu prywatyzacji spółki.

Obecny na posiedzeniu sejmowej komisji skarbu prezes PHN Artur Lebiedziński poinformował, że łączne aktywa grupy PHN sięgają 2 mld 200 mln zł. W portfelu - jak podkreślił - ma ona 150 nieruchomości, które są zlokalizowane w strategicznych miejscach w Warszawie, jak również w Trójmieście, we Wrocławiu oraz w okolicy Łodzi. Prezes PHN powiedział ponadto, że wynajmowana powierzchnia brutto najmu to ok. 300 tys. m kw. Dodał, że zatrudnienie w PHN na koniec trzeciego kwartału 2013 r. wynosiło 250 osób.

Jak mówił Lebiedziński, spółka stara się optymalizować strukturę portfela nieruchomości; jest otwarta na sprzedaż niektórych z nich, a także na przejęcia.

PHN powstał w 2011 roku. Skarb Państwa posiada obecnie blisko 73 proc. akcji spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA