PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MSP: Ringwood Financial jest jednym z potencjalnych inwestorów dla PHN

  • Autor: PAP
  • 23 lis 2012 09:52

MSP: Ringwood Financial jest jednym z potencjalnych inwestorów dla PHN

Intencja resort skarbu jest, by do debiutu Polskiego Holdingu Nieruchomości na GPW doszło w pierwszym kw. 2013 r. - poinformowało w czwartek MSP. Dodało, że firma Ringwood Financial Ltd. jest jednym z potencjalnych inwestorów dla PHN.

REKLAMA

"Myślimy bardziej w kategoriach debiutu PHN w I kw. przyszłego roku. Jesteśmy wstrzemięźliwi, jeśli chodzi o możliwość debiutu PHN na giełdzie w tym roku" - powiedział dziennikarzom minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował, że w ramach IPO część akcji może trafić do funduszu inwestycyjnego specjalizującego się w zarządzaniu nieruchomościami.

Podtrzymał też, że MSP nie sprzeda wszystkich akcji od razu. "Po IPO MSP pozostawi sobie prawdopodobnie mniejszościowy pakiet akcji PHN, żeby poczekać na efekty prowadzonej w spółce restrukturyzacji" - powiedział Tamborski.

"Proces przygotowania IPO PHN, w tym także poszukiwanie inwestora, który nabędzie znaczny pakiet akcji w ramach prowadzonego procesu IPO trwa. Ringwood Financial Ltd., jako podmiot z Grupy Radius, działającej w sektorze nieruchomości w Polsce, jest jednym z takich potencjalnych inwestorów. Ostateczne informacje, struktura oferty, warunki udziału ewentualnego inwestora będą ujawnione w prospekcie w momencie jego publikacji" - poinformowała w czwartek Katarzyna Kozłowska, rzeczniczka resortu skarbu.

Dodała, że " ze związku z tym, że podejmowanie decyzji przez UOKiK w sprawie koncentracji może trwać długo, już teraz pozwoliliśmy ewentualnemu inwestorowi złożyć taki wniosek".

UOKiK poinformował w czwartek na swoich stronach internetowych, że spółka Ringwood Financial Ltd z siedzibą na Cyprze, złożyła wniosek o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu kontroli nad Polskim Holdingiem Nieruchomości (PHN).

"Intencją MSP jest, żeby proces IPO zakończył się w pierwszym kwartale 2013" - poinformowała rzeczniczka.

W czerwcu tego roku Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o czasowym zawieszeniu procesu IPO Polskiego Holdingu Nieruchomości ze względu na niestabilną sytuację na rynkach kapitałowych. Resort informował wtedy, że debiut spółki na GPW jest możliwy jesienią, jednak ponownie warunki rynkowe nie sprzyjały przeprowadzeniu oferty.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił niedawno, że resort nie planuje sprzedać wszystkich posiadanych akcji PHN od razu. Chce pozostawić sobie pakiet akcji spółki, aby skorzystać z ewentualnie lepszych warunków w przyszłości.

Skarb Państwa jest właścicielem 100 proc. akcji PHN. Oferta PHN obejmować ma wyłącznie akcje sprzedawane przez Skarb Państwa, ofercie nie będzie natomiast towarzyszyć emisja nowych akcji.

  • 1
  • 2
  • Obserwator 2012-11-23 11:04:22
    Firma NO NAME ma dostać zgodę na przejęcie kontroli nad PHN i objąć akcje zanim ?? te akcje będą zaoferowane na GPW ?? Bo jeżeli po debiucie to po co teraz zgoda UOKiK ? Przecież mogą pojawić się inni inwestorzy, którzy też będą chcieli te akcje kupić. A może to taka podpucha - nie ma żadnego zainteresowania to pokazujemy, że jest niby ktoś, kto już teraz chce pakiet kontrolny i podbijamy bębenek..

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA