PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Multifunkcja przyszłością rynku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 sty 2017 10:09

Multifunkcja przyszłością rynku Hexagon, jedna z inwestycji JR Holding

Biurowce i centra handlowe to wciąż główna część rynku nieruchomości komercyjnych. Największa przyszłość to jednak rozwój projektów wielofunkcyjnych - uważa zarząd JR Holding.

REKLAMA

- Rok 2016 był znaczącym rokiem w działalności Grupy Kapitałowej JR Holding. Realizowane były nie tylko projekty związane z rynkiem nieruchomości komercyjnych, ale także JR Holding otworzyła się na nowe wyzwania związane z inwestycjami w odnawialną energię - komentuje zarząd spółki.

W ciągu minionych miesięcy firma zaangażowała się w realizację projektu Hexagon w Krakowie. - Ponadto JR Holding przygotowuje kolejne projekty inwestycyjne, które niebawem przejdą do fazy realizacji - zapewnia zarząd.

- Największym wyzwaniem dla spółki oraz jej zarządu był dalszy dynamiczny rozwój oparty na stabilnym inwestowaniu z dużą stopą zwrotu. Rok 2016 to największe osiągnięte skonsolidowane przychody finansowe i osiągnięty z działalności skonsolidowany zysk netto w całej dotychczasowej historii Grupy Kapitałowej - dodaje.

W tym momencie firma koncentruje się na poszukiwaniu nowych projektów inwestycyjnych. - Celem strategicznym JR Holding jest stałe dążenie do zwiększania wartości spółki dominującej oraz spółek zależnych i powiązanych, a także konsekwentny wzrost wartości aktywów i wyników całej Grupy Kapitałowej oraz ciągłe tworzenie wartości dodanej dla akcjonariuszy - komentuje zarząd.

Zdaniem władz firmy rynek nieruchomości komercyjnych we wszystkich sektorach nieustannie rośnie. 

- Najbardziej stabilna jest sytuacja w sektorze magazynowym. Cykliczny charakter rynku powierzchni biurowych działa obecnie na korzyść najemców. Inwestycje handlowe skupiają się na dużych miastach, jako uzupełnienie dla istniejącej oferty. W dłuższej perspektywie czasowej przewidujemy dalszy rozwój każdego z sektorów oraz tworzenie przestrzeni lepiej dopasowanych do potrzeb końcowego użytkownika. Wszystkie rynki są bardzo aktywne pod względem budowy nowych obiektów i popytu na nie - dodaje zarząd.

Interesującym trendem jest duża popularność interesujących projektów, szczególnie wielofunkcyjnych. - Z naszych doświadczeń wynika, że poszukiwane są jednak inwestycje coraz lepsze, unikalne pod względem architektury i jakości oferty. Duże zainteresowanie przyciągają obiekty i obszary wielofunkcyjne, które zapewnią bogate doświadczenia i możliwości ich użytkownikom. Praca i konsumpcja zaczynają się przenikać i wszyscy chcą uczestniczyć w unikalnych projektach i przedsięwzięciach. Dlatego też JR Holding. podążając za obecnie panującymi trendami zaangażowała się we wspomniany projekt budowy i sprzedaży lokali w biurowcu Hexagon w Krakowie - komentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA