PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Murapol upublicznia obligacje

 • Autor: Propertynews.pl
 • 21 lut 2017 07:20

Murapol upublicznia obligacje Michał Sapota

21 lutego br. w na rynku Catalyst zadebiutują obligacje serii T i U Murapol o łącznej wartości 15 mln zł. Wprowadzone do obrotu obligacje są 3-letnimi instrumentami dłużnymi o kwartalnym kuponie oraz zmiennym oprocentowaniu.

REKLAMA

Obligacje serii T i U Murapol S.A. zostały wyemitowane w trybie ofert prywatnych w październiku ubiegłego roku. Wartość oferty instrumentów dłużnych serii T wyniosła 10 mln zł i wzięło w niej udział 10 inwestorów, wśród których zapisy jednego nabywcy zostały zredukowane o 27,4 proc. W ramach oferty obligacji serii U Spółka pozyskała 5 mln zł wpłacone przez 44 inwestorów. Środki otrzymane od nabywców instrumentów dłużnych przeznaczone zostały na finansowan­­ie dalszego rozwoju działalności Grupy, w tym realizację kolejnych projektów deweloperskich.

- Grupa Murapol wykorzystuje zróżnicowane narzędzia do zewnętrznego finansowania realizacji swojej strategii rozwoju, tworząc przy tym nowe możliwości inwestycyjne dla osób szukających ciekawych propozycji do lokowania swoich nadwyżek finansowych. Taki model działalności umożliwia nam, z jednej strony dynamiczny, ale i bezpieczny wzrost, z drugiej pozwala partycypować w naszym rozwoju nabywcom czy to wprowadzanych na GPW obligacji korporacyjnych czy nieznajdujących się w publicznym obrocie certyfikatów inwestycyjnymi FIZ-ów, które tworzymy wspólnie z TFI. – mówi Michał Sapota prezes zarządu Murapol.

– Naszą wiarygodność wśród inwestorów potwierdza, poza ponad 16-letnim doświadczeniem w działalności deweloperskiej i bogatym portfolio zrealizowanych projektów, otrzymany w styczniu ub. r., a podtrzymany w październiku, rating kredytowy na poziomie BB z perspektywą stabilną. – dodaje Michał Sapota.

Obecnie w Alternatywnym Systemie Obrotu na Rynku Catalyst, poza debiutującymi obligacjami serii T i U, znajdują się dwie inne serie instrumentów dłużnych Murapol S.A., wyemitowane w ramach publicznego programu emisji obligacji. Są to obligacje serii P o wartości 30 mln zł, z terminem wykupu przypadającym w kwietniu 2018 r. oraz serii R na kwotę blisko 22,5 mln zł z planowanym wykupem w październiku 2018 r.

Grupa Murapol w ciągu 7 lat aktywności na rynku Catalyst pozyskała w drodze ofert obligacji korporacyjnych około 500 mln zł, z czego 80 proc., zgodnie z terminami zapadalności, już wykupiła. Murapol, poza rynkiem instrumentów dłużnych, działa aktywnie także w obszarze funduszy inwestycyjnych zamkniętych. W bieżącym roku został rozliczony pierwszy FIZ zarządzany przez Murapol - Murapol Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Mieszkaniowy. Obecnie spółka zarządza środkami trzech funduszy stworzonych wspólnie z jednym z wiodących krajowych TFI, do których inwestorzy zewnętrzni wpłacili ponad 153,5 mln zł. Murapol w bieżącym roku planuje utworzyć kolejne, co najmniej 2 FIZ-y o unikatowej na rynku formule inwestycyjnej, które mają przynosić zyski niezależnie od koniunktury na rynku nieruchomości. Ponadto Grupa zamierza uruchomić fundusz mieszkań na wynajem, który w ciągu 4-5 lat ma urosnąć do 1,5 mld zł zainwestowanych w mieszkania na wynajem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Artmetic 2017-02-22 04:29:51
  Emisje obligacji, dokumenty:
  artmetic.pl
 • Enrico 2017-02-21 13:22:00
  te akcje Abadon Real Estate systematycznie tracą na wartości, a ta spółka Abadon to "flagowy" ostatnio projekt murapol S.A., murapol jest większościowym akcjonariuszem, jeśli inwestorzy nie chcą akcji Abadona RE, to dlaczego mieliby chcieć obligacje murapol ?
 • rycerz 2017-02-21 10:55:25
  Ale Murapol pod koniec 2016 roku wymeitował za jednym rzutem juz obligacji na ponad 300 milionów, i teraz znowu? Co nie idzie ich spółce (Abadon Real estate) na giełdzie? Murapol S.A. od lat próbował wejść na giełdę, ale mu się nie udało, bo zarząd giełdy miał zastrzeżenia do ich przejrzystości finansowej. Kupili więc od własnych akcjonariuszy (Wisława Ch. i Leszka K.) spółkę Variant S.A., która była na giełdzie, wszystko w niej pozmieniali i ta psółka jako Abadon real estate jest teraz na giełdzie - ze zmiennym szczęściem zresztą. Potrzebują kasy na spłatę starych długów? Coś tu jest nie tak, wydają mnóstwo kasy na reklamę i marketing w necie, pewnie z tych obligacji, kupili firmę budowlaną Awbud, piszą, że inwestują za granicą, a może przesadzili z inwestycjami i brak im po prostu kasy? niech ktoś sensowny przeanalizuje ich sprawozdania finansowe i ostatnie dane.Tam co rusz hurtowo odchodzą pracownicy, ostatnio cała wielka grupa architektów i ludzi z działów budowlanych, coś jest nie tak.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA