PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na budynkach I etapu Business Garden Warszawa zawisła wiecha

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 kwi 2012 14:29

Na budynkach I etapu Business Garden Warszawa zawisła wiecha

12 kwietnia br. miało miejsce symboliczne zawieszenie wiechy na budynkach Business Garden w Warszawie. Inwestycja, która jest sztandarowym projektem SwedeCenter, powstaje na rogu ulic Żwirki i Wigury i 1 Sierpnia. Ostateczne zakończenie prac i oddanie do użytku pierwszych dwóch budynków kompleksu Business Garden przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku.

REKLAMA

- Business Garden w Warszawie to projekt, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Jest odzwierciedleniem naszego długofalowego i innowatorskiego podejścia do realizowanych przez nas inwestycji. Wykorzystaliśmy w nim wiedzę i technologie, które pozwoliły nam z budynku biurowego uczynić coś więcej niż tylko przyjazne ludziom miejsce pracy. Dodatkowo, 20-letnie doświadczenie firmy będzie gwarantem jakości i trwałych relacji z przyszłymi najemcami Business Garden - komentuje Roger Andersson, Country Manager spółki SwedeCenter.

Kompleks Business Garden Warszawa docelowo składać się będzie z 7 budynków o łącznej powierzchni około 90 000 metrów kwadratowych. W pierwszym etapie zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu 32 000 metrów kwadratowych. Pierwszy z nich oferować będzie około 14 600 metrów kwadratowych powierzchni.

Oprócz biur, w budynku znajdzie się centrum konferencyjne z 8 salami konferencyjnymi i tarasem na zielonym dachu pierwszego piętra, hotel biznesowy na ponad 200 pokoi oraz restauracja, kafeterie i punkty usługowe. Drugi budynek w całości zajmuje powierzchnia biurowa wielkości 17 500 metrów kwadratowych.

Zakończenie realizacji pierwszego etapu projektu nastąpi jesienią tego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a niebawem rozpoczną się także prace związane z architekturą krajobrazu. Pomiędzy budynkami powstanie wewnętrzny park wraz ze sztucznym oczkiem wodnym i nieckami, które będą pełnić rolę naturalnych zbiorników retencyjnych. Wokół budynków wybudowane zostaną drogi wewnętrzne umożliwiające wjazd z głównych ulic miasta do garażu oraz dojazd do naziemnych miejsc parkingowych dedykowanych dla obsługi, kurierów i taxi.

W części podziemnej kompleksu Business Garden zaprojektowano ponad 1 500 miejsc parkingowych, z czego 525 miejsc (w tym 130 dla gości) zostanie oddanych w ramach pierwszego etapu inwestycji. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość parkowania w garażu. Do ich dyspozycji oddane zostaną szafki i prysznice umożliwiające odświeżenie się przed pracą.

Inwestycja realizowana jest w myśl zasad certyfikacji LEED - Leadership in Energy and Environmental Design. SwedeCenter będzie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu dla większości budynków w kompleksie.

Business Garden Warszawa będzie pierwszym spośród trzech analogicznych parków biznesowych realizowanych przez SwedeCenter. Dwa kolejne powstaną w Poznaniu i we Wrocławiu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA