PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na budynkach I etapu Business Garden Warszawa zawisła wiecha

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 kwi 2012 14:29

Na budynkach I etapu Business Garden Warszawa zawisła wiecha

12 kwietnia br. miało miejsce symboliczne zawieszenie wiechy na budynkach Business Garden w Warszawie. Inwestycja, która jest sztandarowym projektem SwedeCenter, powstaje na rogu ulic Żwirki i Wigury i 1 Sierpnia. Ostateczne zakończenie prac i oddanie do użytku pierwszych dwóch budynków kompleksu Business Garden przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku.

REKLAMA

- Business Garden w Warszawie to projekt, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Jest odzwierciedleniem naszego długofalowego i innowatorskiego podejścia do realizowanych przez nas inwestycji. Wykorzystaliśmy w nim wiedzę i technologie, które pozwoliły nam z budynku biurowego uczynić coś więcej niż tylko przyjazne ludziom miejsce pracy. Dodatkowo, 20-letnie doświadczenie firmy będzie gwarantem jakości i trwałych relacji z przyszłymi najemcami Business Garden - komentuje Roger Andersson, Country Manager spółki SwedeCenter.

Kompleks Business Garden Warszawa docelowo składać się będzie z 7 budynków o łącznej powierzchni około 90 000 metrów kwadratowych. W pierwszym etapie zostaną oddane do użytku dwa budynki o przybliżonej powierzchni najmu 32 000 metrów kwadratowych. Pierwszy z nich oferować będzie około 14 600 metrów kwadratowych powierzchni.

Oprócz biur, w budynku znajdzie się centrum konferencyjne z 8 salami konferencyjnymi i tarasem na zielonym dachu pierwszego piętra, hotel biznesowy na ponad 200 pokoi oraz restauracja, kafeterie i punkty usługowe. Drugi budynek w całości zajmuje powierzchnia biurowa wielkości 17 500 metrów kwadratowych.

Zakończenie realizacji pierwszego etapu projektu nastąpi jesienią tego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a niebawem rozpoczną się także prace związane z architekturą krajobrazu. Pomiędzy budynkami powstanie wewnętrzny park wraz ze sztucznym oczkiem wodnym i nieckami, które będą pełnić rolę naturalnych zbiorników retencyjnych. Wokół budynków wybudowane zostaną drogi wewnętrzne umożliwiające wjazd z głównych ulic miasta do garażu oraz dojazd do naziemnych miejsc parkingowych dedykowanych dla obsługi, kurierów i taxi.

W części podziemnej kompleksu Business Garden zaprojektowano ponad 1 500 miejsc parkingowych, z czego 525 miejsc (w tym 130 dla gości) zostanie oddanych w ramach pierwszego etapu inwestycji. Również osoby dojeżdżające do pracy na rowerach będą miały możliwość parkowania w garażu. Do ich dyspozycji oddane zostaną szafki i prysznice umożliwiające odświeżenie się przed pracą.

Inwestycja realizowana jest w myśl zasad certyfikacji LEED - Leadership in Energy and Environmental Design. SwedeCenter będzie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu dla większości budynków w kompleksie.

Business Garden Warszawa będzie pierwszym spośród trzech analogicznych parków biznesowych realizowanych przez SwedeCenter. Dwa kolejne powstaną w Poznaniu i we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA