PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na warszawskim biurowcu Plac Zamkowy zawisła wiecha

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 paź 2014 14:57

Na warszawskim biurowcu Plac Zamkowy zawisła wiecha

Budowa budynku biurowo-usługowego Plac Zamkowy - Business with Heritage, położonego przy placu Zamkowym w Warszawie, osiągnęła stan surowy zamknięty. Pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić do budynku w I kwartale 2015 r., kiedy planowane jest zakończenie inwestycji.

REKLAMA

Budowa biurowca Plac Zamkowy - Business with Heritage rozpoczęła się w październiku 2013 r., a symboliczne zawieszenie wiechy dnia 3 października 2014 r. zakończyło realizację stanu surowego. Przewidziany termin realizacji inwestycji, zgodny z założonym harmonogramem, to I kwartał 2015 r. Obecnie wykonywane są pokrycia dachu, rozpoczęto prace elewacyjne i wykończeniowe na zewnątrz budynku, a ich zakończenie planowane jest na przełomie roku.

- Do wykończenia budynku Plac Zamkowy - Business with Heritage staraliśmy się wybrać najlepsze i najszlachetniejsze materiały wykończeniowe o doskonałych parametrach technicznych, które podkreślą nowoczesny charakter biurowca, jednocześnie pozostając w harmonii z otaczającą go historyczną zabudową - powiedział Maksymilian Marcinkowski, prezes Senatorska Investment.

Przyziemie budynku zostanie pokryte wapieniem muszlowym - ekskluzywnym kamieniem, wybranym przez inwestora ze względu na swoją kolorystykę i uwarstwienie oraz dotychczas niewystępujące w Polsce w tej wersji cięcie w poprzek bloku kamiennego. Zawiśnie on na wentylowanej podkonstrukcji firmy Sto.

Na wyższych kondygnacjach zastosowane zostaną  tynki i farby STO. W oknach i witrynach budynku Plac Zamkowy - Business with Heritage zastosowane zostanie szkło Pilkington Suncool. Dach budynku zostanie pokryty wstępnie spatynowaną blachą RHEINZINK-prePATINA, która jest jedną z najbardziej znanych i cenionych firm na rynku europejskim. W budynku zastosowane zostaną kute balustrady z elementami mosiężnymi.

Plac Zamkowy - Business with Heritage to nowoczesny czterokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy klasy A+, o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej 5 680 mkw. Do dyspozycji najemców oddane będzie 1 626 mkw. przestrzeni usługowo-handlowej na poziomie parteru oraz pierwszego piętra od strony placu Zamkowego oraz 3 851 mkw. powierzchni biurowej, znajdującej na wyższych kondygnacjach.

Dodatkowo pod budynkiem będzie znajdował się jedyny na Starym Mieście, dwupoziomowy parking podziemny na 27 miejsc. Do dyspozycji najemców zostanie oddanych także 30 miejsc postojowych dla rowerów. Projekt architektoniczny, którego autorem jest Wojciech Grabianowski, powstał w Pracowni RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Inwestorem jest spółka Senatorska-Investment Sp. z o.o., inwestorem zastępczym - APP - Projekt sp. z o.o., a generalnym wykonawcą - NDI SA. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Tom 2014-10-06 15:32:32
    Co to znaczy "Dach budynku zostanie pokryty wstępnie spatynowaną blachą"? Wygląda to paskudnie....

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA