PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nadchodzi WELL-rewolucja

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 wrz 2017 12:58

Nadchodzi WELL-rewolucja Let's get well (mat.pras.)

Certyfikat WELL to w chwili obecnej najbardziej nowatorski, ale też najbardziej wymagający system oceny budynków pod kątem ich wpływu na zdrowie i samopoczucie ludzi. Właśnie uruchomiono pilotażowy WELL Community Standard, który ma stać się nowym, globalnym wzorcem dla zdrowych społeczności.

REKLAMA

Wraz z wprowadzeniem standardu WELL Community, jednostka certyfikacyjna International Well Building Institute (IWBI) chce zapoczątkować nową erę, stawiając ludzkie zdrowie na czele działań wspólnotowych w zakresie budowania i projektowania. Jednocześnie dostarcza najnowocześniejszych wskazówek w zakresie zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia na skalę dzielnicy, wspierając tym samym naszą planetę i ludzi.

Norma WELL Community Standard ma na celu oddziaływanie na osoby nie tylko w ścianach ich domu czy biura, ale także w przestrzeniach ogólnodostępnych, w których spędzają czas. Zasoby w społeczności WELL - naturalne, ludzkie i technologiczne - są skutecznie, sprawiedliwie i odpowiedzialnie wykorzystywane w celu zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb oraz priorytetów.

Standard WELL Community składa się ze 110 aspektów w 10 koncepcjach. Osoby zaznajomione z normą WELL Building Standard zauważą, że siedem koncepcji zostało rozszerzonych na 10 ogólnych koncepcji: powietrze, woda, odżywianie, światło, kondycja fizyczna, temperatura, dźwięk, materiały, umysł i społeczność.

WELL Building Standard ocenia 100 cech, a 5 dodatkowych to innowacje zaproponowane przez aplikującego o certyfikat. Zmieniło się to w maju 2016r. Wcześniej IWBI podawało 102 możliwe do uzyskania kredyty (włącznie z Innowacjami), a obecnie jest ich 100 plus 5 dodatkowych innowacji. Dodatkowo, addenda z maja 2016r. wycofała certyfikację Core and Shell Compliance, zastępując ją certyfikatem Core and Shell, w którym osiąga się poziom certyfikatu (Silver, Gold lub Platinum) tak jak w New and Existing Buildings czy New and Existing Interior.

Koszty uzyskania certyfikatu WELL są liczone indywidualnie dla każdego projektu, w zależności od typu certyfikacji, o którą stara się inwestor oraz wielkości zgłaszanego projektu. Na stronie wellcertficed.com dostępny jest kalkulator do wyliczenia kosztów jednostki certyfikującej IWBI, natomiast analizy i niezbędne do przygotowania dokumenty podlegają oddzielnej wycenie przez Go4Energy.

Inwestorzy, posiadający już certyfikat WELL dla swoich projektów, są zobligowani do poddania się procesowi recertyfikacji maksymalnie co trzy lata, celem weryfikacji, czy inwestycja nadal spełnia postawione wymogi. Co więcej, projekt może utrzymać, podwyższyć lub w najgorszym przypadku stracić certyfikat (gdy nie aplikuje o recertyfikację lub nie będzie spełniał wymogów WELL i nie poprawi błędów).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA