PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najbardziej zielony biurowiec w Krakowie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 13 paź 2017 10:33

Najbardziej zielony biurowiec w Krakowie V.Offices, mat.prasowe

Krakowski biurowiec V.Offices został wyróżniony w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, w kategorii Najlepszy projekt ekologiczny.

REKLAMA

Ideą konkursu i przyznawanych w nim PLGBC Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Oceniane są nie tylko najnowsze trendy architektoniczne wprowadzone w zgłaszanych do konkursu projektach oraz zrealizowanych budynkach, ale także ich adaptacja do krajowych i światowych wymagań środowiskowych, stawianych przez świadomych użytkowników.

 - Nagroda ta podkreśla wkład zarówno inwestorów, jak i projektantów w rozwój budownictwa zielonego w Polsce. Od samego początku, wraz z zespołem projektantów z pracowni architektonicznej Illiard, stawialiśmy na bycie „very” pod każdym względem: elastyczności powierzchni, udogodnień dla najemców, a przede wszystkim proekologicznych rozwiązań. Jak widać zostało to zauważone przez komisję oceniającą. Myślę, że również mieszkańcy Krakowa docenią nowy biurowiec, choćby ze względu na otwarty dla wszystkich zielony dziedziniec, na którym będzie można na chwilę przysiąść i odprężyć się w przyjaznej atmosferze – mówi prezes AFI Europe Poland Sebastian Kieć, reprezentujący inwestora.

- Największym wyzwaniem było połączenie wymagań rynkowych z wymaganiami BREEAM, bo już od samego początku chcieliśmy uzyskać możliwie jak najwyższy wynik certyfikacyjny. Ważne było też pogodzenie uwarunkowań wynikających z lokalizacji inwestycji, co pociąga za sobą konieczność podejmowania odważnych decyzji. Na to wszystko nakładają się m.in. wymogi wynikające choćby z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zaznacza Andrzej Gacek z pracowni architektonicznej Iliard, prowadzący projekt.

V. Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie Outstanding. Wynik 90,57 proc. to najwyższa ocena w Polsce. Zastosowane rozwiązania architektoniczne i technologiczne spowodują, że biurowiec zaoferuje wszystkim najemcom znakomite warunki pracy, a także będą mieć bezpośrednie przełożenie na oszczędności dla firm.

Za komercjalizację projektu odpowiedzialna jest firma doradcza Knight Frank.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUDPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA