PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najem napędza kwartalny wynik GTC

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 maj 2016 11:48

Najem napędza kwartalny wynik GTC Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC

GTC ma za sobą dobry pierwszy kwartał 2016 r. W porównaniu z analogicznym okresem ubr. przychody wzrosły o milion, do 31 mln euro. Dobre wyniki to efekt, m.in. zakupu nowych projektów biurowych, a w konsekwencji wzrostu przychodów z najmu.

REKLAMA

- GTC nieustannie rośnie dzięki zakupom nowych projektów, w tym biurowca Pixel w Poznaniu oraz kolejnych inwestycji, które firma planuje na II kwartał 2016 r. Zwiększamy bazę aktywów generujących przychody oraz poprawiamy nasze wyniki finansowe. Ponad 90 tys. mkw. powierzchni komercyjnej w trakcie budowy, które zostaną oddane do użytku na przełomie 2016 i 2017 r. oraz cztery kolejne projekty będące obecnie w fazie planowania o łącznej powierzchni około 126 tys. mkw., w istotny sposób wpłyną na wartość aktywów netto spółki – powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

Zysk netto z aktualizacji wyceny wartości nieruchomości inwestycyjnych i projektów mieszkaniowych wyniósł 7 mln euro w I kwartale 2016 r. głównie dzięki projektom deweloperskim w fazie realizacji: Galerii Północnej, University Business Park i Fortyone.

Koszty finansowe netto wyraźnie spadły, piąty kwartał z rzędu, do 6 mln euro w I kwartale 2016 r. z 8 mln euro w I kwartale 2015 r., co było możliwe dzięki zmniejszeniu dźwigni finansowej, restrukturyzacji długu oraz spłacie kredytów w wyniku sprzedaży nieruchomości. Spadek kosztów finansowych netto był możliwy również dzięki zmianie strategii zabezpieczania stop procentowych wdrożonej przez GTC w następstwie utrzymywania się niskiej stopy procentowej Euribor oraz skutkującej redukcją średniego kosztu kredytu do 3,4 proc. w i kwartale 2016 r. z 4,2 proc. w I kwartale 2015 r.

Koszty administracyjne, wyłączając wpływ rezerwy na koszty programu motywacyjnego, pozostały na niezmienionym poziomie 2,6 mln w I kwartale 2016 r.

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 19 mln euro w I kwartale 2016 r. w porównaniu do 4 mln euro w I kwartale 2015 r. głównie dzięki poprawie wyników operacyjnych, rozpoznaniu zysku netto z aktualizacji wyceny wartości nieruchomości inwestycyjnych i projektów mieszkaniowych w połączeniu ze znaczącym spadkiem kosztów finansowych netto piąty kwartał z rzędu.

Rezerwa podatkowa wyniosła 2,3 mln euro i składała się z 0,8 mln euro rezerwy z tytułu podatków bieżących i 1,4 mln euro rezerwy z tytułu podatku odroczonego. Zysk netto wyniósł 16 mln euro w I kwartale 2016 r., w porównaniu do 8 mln euro w I kwartale 2015 r.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA