PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy polubili Warsaw Financial Center

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 mar 2016 10:53

Najemcy polubili Warsaw Financial Center Warsaw Financial Center

Alstom, producent taboru szynowego, oraz Fundusz Mistral, firma private equity, o 5 lat przedłużyli umowy najmu powierzchni w Warsaw Financial Center (WFC), zaś Panattoni, deweloper powierzchni magazynowych, powiększył zajmowane dotychczas biuro. Umowy dotyczą łącznie blisko 1000 mkw. powierzchni.

REKLAMA

- Od początku 2015 roku podpisaliśmy umowy z 6 nowymi firmami, a 12 dotychczasowych najemców postanowiło przedłużyć bądź rozszerzyć swoją obecność w budynku. Potwierdza to zarówno wysoki popyt na warszawskim rynku biurowym jak i atrakcyjność WFC wśród najlepszych lokalizacji biznesowych w mieście – mówi Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners, która jest współwłaścicielem WFC.

Warsaw Financial Center, położony u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w samym sercu Warszawy, oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Portfolio najemców WFC obejmuje ponad 60 polskich i międzynarodowych firm z branży finansowej i FMCG, kancelarii prawnych i banków. Od końca 2012 roku WFC jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Alstom działa w sektorze transportu i zatrudnia w Polsce ponad 1000 pracowników. Jest właścicielem nowoczesnego centrum serwisowego dla pociągów Pendolino w Warszawie oraz fabryki taboru szynowego w Chorzowie. Firma zdecydowała się powiększyć swoje biuro do 395 mkw. i będzie je zajmować co najmniej do 2021 roku.

I Fundusz Mistral istnieje od 2001 roku, prowadząc aktywną działalność inwestycyjną w obszarze private equity. Firma jest najemcą WFC od 2005 roku i pozostanie nim co najmniej do 2020 roku, zajmując 224 mkw. powierzchni.

Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych, który od początku swojej działalności w 2005 roku zrealizował w Polsce i Czechach projekty o łącznej powierzchni ponad 2 milionów mkw. Najemca zdecydował się powiększyć zajmowane dotychczas biuro o 345 mkw., do 1557 mkw. Firma ma siedzibę w WFC od 2007 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA