PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy z sektora BPO zadecydują o przyszłości regionalnych rynków biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sty 2014 17:29

Najemcy z sektora BPO zadecydują o przyszłości regionalnych rynków biurowych

Szybki rozwój firm z sektora BPO wymusił na deweloperach powierzchni biurowych znacznie bardziej uważne spojrzenie na polskie rynki regionalne. Jedną z firm, która skorzystała na nowych trendach, była Skanska. - Branża BPO rośnie rocznie o 15-20 proc. i tendencja ta utrzyma się w kolejnych latach - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. Firma będzie chciała wykorzystać dużą aktywność najemców i planuje kolejne inwestycje.

REKLAMA

- Rynek nieruchomości biurowych, zwłaszcza w miastach poza stolicą należy przede wszystkim do intensywnie rozwijających się firm szeroko rozumianego sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W ciągu kilku lat sektor usług stworzył z miast regionalnych silne ośrodki biznesowe z dużym zapotrzebowaniemna obiekty biurowe. Będzie to również grupa najemców generująca w Polsce największe wzrosty w 2014 roku i w kolejnych latach - tłumaczy Waldemar Olbryk.

Zdaniem prezesa Skanska Property Poland nie powinniśmy obawiać się dużej tendencji do przenoszenia tego typu projektów do innych krajów. - Dobrą wiadomością jest fakt, że rozwojowi firm z branży towarzyszy przechodzenie centrów w kierunku coraz bardziej zaawansowanych zadań, których nie da się łatwo przenieść do innych krajów, co jest dobrym znakiem dla przyszłości tej branży w Polsce na kolejne lata - tłumaczy Olbryk.

Już dziś BPO decyduje o kondycji regionalnych rynków biurowych. Zdaniem szefa Skanska Property Poland trend ten w najbliższym czasie może ulec dalszemu pogłębieniu. Dlatego też tak kluczowe jest odpowiednie dopasowanie projektów.  

- Zrównoważone, efektywne w eksploatacji i dopasowane do potrzeb nowoczesnych organizacji budynki w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce zyskują uznanie najemców. Już w tej chwili Skanska jest liderem realizacji inwestycji na potrzeby centrów outsourcingowych. Nowoczesne, bazujące na efektywnych rozwiązaniach biurowce, w których się specjalizujemy, znajdują wielu najemców z branży. Sektor coraz cześciej dostrzega również, że zrównoważone budownictwo się opłaca. Jest nie tylko synonimem jakości, ale także sprzyja oszczędnościom, podnoszeniu produktywności i zadowolenia pracowników, czy np. zmniejszonej liczbie zwolnień lekarskich. Odpowiednia siedziba ma też ogromne znaczenie wizerunkowe - komentuje Olbryk.

Skanska nie zamierza także zasypiać gruszek w popiele i szykuje kolejne inwestycje. W tym roku firma planuje kupić cztery kolejne grunty inwestycyjne.

- Tworzymy bank ziemi, ponieważ tylko posiadając działki w najlepszych lokalizacjach odpowiednio wcześnie, będziemy w stanie dostarczyć najemcom powierzchnię biurową w oczekiwanym przez nich miejscu, czasie i standardzie, a inwestorom instytucjonalnym solidny produkt inwestycyjny. 2014 będzie z pewnością ciekawym rokiem dla rynku nieruchomości - zapowiada prezes Skanska Property Poland. 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA