PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy z sektora BPO zadecydują o przyszłości regionalnych rynków biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sty 2014 17:29

Najemcy z sektora BPO zadecydują o przyszłości regionalnych rynków biurowych

Szybki rozwój firm z sektora BPO wymusił na deweloperach powierzchni biurowych znacznie bardziej uważne spojrzenie na polskie rynki regionalne. Jedną z firm, która skorzystała na nowych trendach, była Skanska. - Branża BPO rośnie rocznie o 15-20 proc. i tendencja ta utrzyma się w kolejnych latach - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. Firma będzie chciała wykorzystać dużą aktywność najemców i planuje kolejne inwestycje.

REKLAMA

- Rynek nieruchomości biurowych, zwłaszcza w miastach poza stolicą należy przede wszystkim do intensywnie rozwijających się firm szeroko rozumianego sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W ciągu kilku lat sektor usług stworzył z miast regionalnych silne ośrodki biznesowe z dużym zapotrzebowaniemna obiekty biurowe. Będzie to również grupa najemców generująca w Polsce największe wzrosty w 2014 roku i w kolejnych latach - tłumaczy Waldemar Olbryk.

Zdaniem prezesa Skanska Property Poland nie powinniśmy obawiać się dużej tendencji do przenoszenia tego typu projektów do innych krajów. - Dobrą wiadomością jest fakt, że rozwojowi firm z branży towarzyszy przechodzenie centrów w kierunku coraz bardziej zaawansowanych zadań, których nie da się łatwo przenieść do innych krajów, co jest dobrym znakiem dla przyszłości tej branży w Polsce na kolejne lata - tłumaczy Olbryk.

Już dziś BPO decyduje o kondycji regionalnych rynków biurowych. Zdaniem szefa Skanska Property Poland trend ten w najbliższym czasie może ulec dalszemu pogłębieniu. Dlatego też tak kluczowe jest odpowiednie dopasowanie projektów.  

- Zrównoważone, efektywne w eksploatacji i dopasowane do potrzeb nowoczesnych organizacji budynki w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce zyskują uznanie najemców. Już w tej chwili Skanska jest liderem realizacji inwestycji na potrzeby centrów outsourcingowych. Nowoczesne, bazujące na efektywnych rozwiązaniach biurowce, w których się specjalizujemy, znajdują wielu najemców z branży. Sektor coraz cześciej dostrzega również, że zrównoważone budownictwo się opłaca. Jest nie tylko synonimem jakości, ale także sprzyja oszczędnościom, podnoszeniu produktywności i zadowolenia pracowników, czy np. zmniejszonej liczbie zwolnień lekarskich. Odpowiednia siedziba ma też ogromne znaczenie wizerunkowe - komentuje Olbryk.

Skanska nie zamierza także zasypiać gruszek w popiele i szykuje kolejne inwestycje. W tym roku firma planuje kupić cztery kolejne grunty inwestycyjne.

- Tworzymy bank ziemi, ponieważ tylko posiadając działki w najlepszych lokalizacjach odpowiednio wcześnie, będziemy w stanie dostarczyć najemcom powierzchnię biurową w oczekiwanym przez nich miejscu, czasie i standardzie, a inwestorom instytucjonalnym solidny produkt inwestycyjny. 2014 będzie z pewnością ciekawym rokiem dla rynku nieruchomości - zapowiada prezes Skanska Property Poland. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA