PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej rośnie w siłę

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 cze 2013 21:39

Największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej rośnie w siłę

W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 14.00, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Olivia Four - czwarty budynek Olivia Business Centre w Trójmieśce. Obiekt zwiększy potencjał kompleksu biurowego o 12,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Planowany termin ukończenia Olivia Four to marzec 2014 roku.

REKLAMA

Maciej Grabski, inwestor w Olivia Business Centre, nie ukrywa, że rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca jest dla niego ważnym wydarzeniem. - Rozpoczęcie kolejnej inwestycji jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony potencjalnych klientów. Kierowane do nas są bardzo konkretne zapytania od nowych potencjalnych najemców. Ale jednocześnie rozwijają się firmy już obecne w OBC. Widzimy, jak rozwija się prowadzony przez nich biznes, jak zatrudniają ludzi. Inwestycja jest, więc też odpowiedzią na pytania kierowane przez obecnych najemców - wyjaśnia.

Jak dodaje, nie obawia się złej koniunktury na rynku. - Nawet w kryzysie realizowanych jest w gospodarce szereg inwestycji, powstają bardzo ciekawe projekty. Natomiast jest faktem, że w kryzysie sukces odnoszą tylko najlepsze przedsięwzięcia. Proszę zresztą przeanalizować przypadek naszej inwestycji. Zaczynaliśmy budowę w pierwszej fazie kryzysu, nikt nie rozpoczynał wtedy dużych przedsięwzięć. My zaryzykowaliśmy i udało się. Dla mnie jest to potwierdzenie, że nasz projekt jest bardzo dobry i doceniają to firmy na rynku - podkreśla.

Grabski mówi, iż w pewien sposób dojrzał realizując tę inwestycję. - Gdy zaczynaliśmy budowę, traktowałem to trochę na zasadzie: zbudujemy wysokiej klasy biura, to zadanie typowo inżynierskie. Teraz widzę, że kontekst takiej inwestycji jest znacznie szerszy. W tych biurach powstają miejsca pracy, więc trzeba zadbać, aby w Gdańsku nie zabrakło dobrze wykształconych ludzi - zaznacza.

Jego zdaniem Gdańsk ma potencjał, aby stać się silnym ośrodkiem biznesowym. Ma uczelnie, ale jest ryzyko, że ich absolwenci będą stąd wyjeżdżać. - A jeśli chcemy zatrzymać tych wykształconych ludzi, albo ściągnąć ich z innych miast, musimy zadbać, aby mogli tu mieszkać w dobrych warunkach, za pieniądze, na które ich stać. Gdańsk musi wygrać globalną rywalizację - nie tylko w walce o firmy, które ściągamy, ale też o wykształconych pracowników. Musimy przekonywać Polaków, że Metropolia Gdańska jest alternatywą dla pracy w Londynie. To niezwykle ważne w kontekście kryzysu demograficznego, który nas czeka. Co więcej, trzeba też zadbać, aby oczekiwania pracodawców przychodzących do Gdańska były spójne z wykształceniem i umiejętnościami pracowników. To sprawy niezwykle trudne. Prowadzona inwestycja uświadomiła mi, jak złożone problemy wynikają z tworzenia miejsc pracy - podsumowuje.

Olivia Business Centre to największe centrum biznesowe i biurowe w Polsce Północnej, zlokalizowane w centrum aglomeracji (Gdańsk Oliwa), przy głównej arterii łączącej całe Trójmiasto - Al. Grunwaldzkiej. Inwestycja powstaje w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć niemal 120 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej o najwyższym standardzie - klasa AA, na działce o powierzchni 3,5 ha.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA