PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nasza specjalność to trudne tematy

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 maj 2013 10:08

Nasza specjalność to trudne tematy

Kiedy większość deweloperów zmagała się ze skutkami kryzysu gospodarczego, spółka BBI Development wspólnie z Liebrecht&Wood rozpoczęła budowę Placu Unii, a także wzięła się za przygotowanie kolejnych inwestycji, które stały się „gorącymi" lokalizacjami na stołecznej mapie nieruchomości komercyjnych. O planach firmy rozmawiamy z jej prezesem, Michałem Skotnickim.

REKLAMA

Co przesądziło o sukcesie inwestycji Plac Unii?

Jest recesja i wszystkie projekty, które nie są wyjątkowe, mają problemy ze znalezieniem najemców i ostatecznych nabywców. Dzieje się tak nawet w Warszawie. 

Tymczasem Plac Unii powstaje w unikalnej lokalizacji i będzie jedynym nowym centrum handlowym wybudowanym w stolicy na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Nieruchomości handlowe w stolicy, i może jeszcze kilku innych miastach regionalnych, to obecnie najlepszy segment całego rynku w Polsce. Sektor ten jest atrakcyjny również w skali całej Europy, o czym świadczy chociażby to, że do najlepszych warszawskich galerii handlowych wciąż ustawiają się kolejki najemców.

Poziom nasycenia powierzchnią handlową na 1000 mieszkańców Warszawy i rynek najbardziej zasobnego klienta, z którym mamy tu do czynienia, jasno pokazuje, że w stolicy jest jeszcze sporo do zrobienia. Dowodem jest sukces komercjalizacji Placu Unii i duże zainteresowanie kolejnym naszym projektem handlowym - Koneserem.
Mamy obecnie swego rodzaju monopol na nowe galerie handlowe w Warszawie i z tego korzystamy.

Oznacza to, że centrum handlowe w kompleksie Plac Unii jest wynajęte w całości?

Galeria skomercjalizowana jest w 80 procentach, ale to raczej kwestia tego, że w przypadku sieci handlowych od momentu zainteresowania, poprzez negocjacje aż do chwili podpisania ostatecznej umowy najmu lokalu upływa dużo czasu.
Galeria zostanie otwarta w październiku tego roku.

Plac Unii to również biura. Jak tu wyglądają postępy w procesie najmu powierzchni?

Znaleźliśmy chętnych na około połowę z 41 tys. mkw. dostępnej powierzchni biurowej w kompleksie. Na tym etapie inwestycji oraz biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową i skalę całego przedsięwzięcia uznajemy to za dobry wynik. W momencie otwarcia zakładamy, że 75% powierzchni biurowej będzie wynajęte.

Koniunktura na rynku biurowym jest dziś nieco gorsza niż jeszcze rok temu. Nasz budynek oferuje powierzchnię klasy A i trudno porównywać ten projekt z konkurencyjnymi inwestycjami na Powiślu, przy Dworcu Gdańskim czy Woli. Wkrótce otwieramy biurowiec, a konkurenci dopiero zapowiadają rozpoczęcie budowy. Nie mamy powodów do zmartwień. Plac Unii to jeden z największych i najszybciej zrealizowanych budynków komercyjnych w czasie kryzysu.

  • anna_ 2013-05-22 18:23:38
    Zachęcam do książką "Kurs pracy dodatkowej ONLINE12", praca przez internet wcale nie jest trudna, a dodatkowy zarobek zawsze się przyda. Świetna publikacja, polecam.
  • mag 2013-05-21 11:36:21
    Najważniejsze jest to, że deweloper zachowuje ciągłość prac i ma spore doświadczenie zarówno na rynku mieszkań, jak i lokali komercyjnych. No cóż...mając swoją pracownię projektową i sprawdzonych architektów, z którymi wybudowało się już kilka prestiżowych kompleksów można na prawdę osiągnąć sukces na rynku...oby więcej równie atrakcyjnych inwestycji, co do tej pory, powstało w Warszawie...

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA