PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie ma chętnych na biura w Olsztynie

  • Autor: PAP
  • 29 gru 2014 09:10

Nie ma chętnych na biura w Olsztynie

W Olsztynie na każdym kroku wiszą banery zachęcające klientów do wynajmowania powierzchni biurowych, w centrum miasta puste stoją całe budynki pod wynajem. "Powierzchni biurowych jest zbyt dużo, a firm za mało" - uważają pośrednicy nieruchomości.

REKLAMA

W Olsztynie od ręki można wynająć biuro o dowolnej powierzchni, dowolnym standardzie i w dowolnej lokalizacji - nawet tuż obok ratusza w ścisłym centrum miasta. Cena wynajmu za metr kwadratowy zaczyna się już od 5 - 10 zł np. w dzielnicy Zatorze, czy lokalach przy przemysłowej ul. Lubelskiej. Mimo to chętnych na wynajęcie biur ani za 5 zł za metr, ani za 60-70 zł za metr w nowoczesnych i nowo zbudowanych biurowcach - brak.

"Od sierpnia mam do wynajęcia lokal biurowy w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza, ale zapytały o jego wynajem zaledwie trzy osoby" - powiedział PAP właściciel biura nieruchomości "Apart" Andrzej Matusiak.

Andrzej Woźniak z biura nieruchomości "Komes" osobiście ulokował pieniądze w biura do wynajmowania. "Mam 12 lokali, ale udało mi się wynająć zaledwie 6. Wiele osób tak jak ja ulokowało swoje pieniądze w lokalach biurowych pod wynajem i niestety ma teraz z tym kłopoty" - przyznał PAP Woźniak.

Kłopot ze zdobyciem najemców skutkuje tym, że w ścisłym centrum Olsztyna, czy okolicach Starego Miasta na każdym kroku widać banery informujące o powierzchniach biurowych do wynajęcia.

W ocenie pracowników biur nieruchomości kłopot ze znalezieniem najemców przede wszystkim wynika z tego, że w Olsztynie działa zbyt mało firm, które potrzebują zaplecza biurowego. "Dominuje u nas handel i usługi, a firm, które potrzebują pomieszczeń dla kadr, księgowości, czy działu marketingu po prostu nie ma" - przyznał Matusiak.

Woźniak zaś zauważył, że firmy zakładane przez młodych ludzi po studiach działają zwykle tak długo, jak ich właściciele zobowiązali się biorąc dotacje na działalność gospodarczą. "Potem, takie firemki się zwijają, zostawiają lokal i naprawdę trudno jest znaleźć kogoś innego, kto chciałby prowadzić działalność" - powiedział pośrednik nieruchomości.

Spostrzeżenia Woźniaka potwierdzają dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w Olsztynie w 2014 roku w porównaniu z rokiem 2013 spadła liczba zakładanych firm. W pierwszych 3 kwartałach 2013 roku powstały w mieście 1653 firmy, a rok później w tym samym czasie było ich o 250 mniej, bo 1403.

  • 1
  • 2
  • Ol 2014-12-30 08:39:10
    Szanowy Pan prezdydent chwalił się podczas kampami, że Olsztyn ma 30 000m2 powierzchni biurowej do wynajęcia i miasto tak świetnie prosperuje. Panie prezydencie zapraszam na ulicę i przekona się Pan ile osób wyjechało z tego miasta.
    Kiedyś Olsztyn był fajnym miejscem chociaż do mieszkania a zarabiać pieniądze można było gdzie indzień, dzisiaj już nawet nie jest fajnym do mieszkania ...

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA