PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nie tylko nieruchomości. Jak Grupa Nickel inwestuje w innowacje

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 gru 2016 12:57

Poznański deweloper, spółka Nickel chce rozszerzać działalność. Plany rozwoju dotyczą nie tylko rodzimego rynku, ale obejmują ekspansję nad morzem, w Warszawie, a nawet wyjście poza granice Polski. Firma widzi przyszłość nie tylko w tradycyjnej deweloperce. Właśnie przygotowuje pierwszy projekt skierowany do seniorów.

REKLAMA

- Inwestycję realizujemy wspólnie z niemieckim partnerem, co pozwoli się nam nauczyć bardzo skomplikowanego procesu budowy domu senioralnego – mówi Marian Nickel, prezes zarządu, Nickel Development Sp. z o.o.

Działania całej Grupy Nickel koncentrują się jednak nie tylko wokół branży budowlanej, deweloperskiej, ale także wokół inwestowania we wschodzące biznesy o dużym potencjale. Nickel Technology Park Poznań to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, wybudowany w 2006 roku przez Grupę Nickel - PTB Nickel oraz Nickel Development przy wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. - Dalej będziemy inwestować w innowacje, szczególnie w laboratoria z obszaru IT i biotechnologii – zapowiada Marian Nickel. - Rozwiniemy także centrum edukacji nowych technologii w budownictwie, a sam park technologiczny zostanie skomunikowany koleją – jest już decyzja, że powstanie przystanek kolejowy na trasie Jarocin-Rogoźno - mówi. Takie inwestycje to efekt m.in. dobrych doświadczeń ze spółką Pozlab, która należy do Grupy Nickel, działa w tym obszarze, doskonale się rozwija i zatrudnia już 60 osób. - Na to kładziemy nacisk. Dostaliśmy fundusze unijne na rozwój – dodaje.

Firma Nickel ma na koncie także projekty biurowe. Nie planuje jednak rozwoju w tym segmencie. - Realizowaliśmy inwestycje, które łączyły funkcje biurowe i mieszkaniowe. Okazało się, to się nie sprawdza. Trzeba robić ściśle dedykowane projekty biurowe. Dlatego nie szukamy już możliwości rozwoju na tym rynku - podkreśla.

Nickel dalej chce być mocny w mieszkaniówce. - Poznański rynek mieszkaniowy rozwija się m.in. w takich dzielnicach jak Dąbrówka, Garbary, Sołacz. I tutaj Grupa Nickel ma swoje inwestycje – opowiada prezes spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Rob 2016-12-20 09:44:06
    Nickel Technology Park Poznań zmienił nazwę na YouNick :) I to 2 lata temu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA