PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemiecki fundusz wynajmuje na potęgę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 sie 2016 14:47

Niemiecki fundusz wynajmuje na potęgę fot. Deka Immobilien, Knight Frank

W ciągu trzech ostatnich kwartałów DEKA Immobilien - za pośrednictwem Knight Frank - wynajęła powierzchnię około 11 300 mkw. Tym samym sfinalizowała blisko 20 umów najmu w obiektach biurowych w całej Polsce.

REKLAMA

- Przez ostatnie trzy kwartały udało nam się zabezpieczyć transakcje na ponad 11 tys. mkw., zarówno dla najemców nowych, jak i tych obecnych już w budynkach z naszego portfolio. Ponadto, jesteśmy na etapie finalizowania rozmów i podpisywania umów z najemcami na kolejne kilka tysięcy metrów, o czym bliżej poinformujemy już wkrótce - mówi Daniel Pater, Asset Manager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce.

- Obecnie, po rozszerzeniu w ubiegłym roku współpracy o duże parki logistyczne, korzystamy z usług firmy Knight Frank w zakresie 15 nieruchomości komercyjnych w całej Polsce, o łącznej powierzchni całkowitej blisko 670 tys. mkw., w tym  10 biurowców - dodaje Łukasz Laskowski, Asset Manager prowadzący biuro Deka Immobilien w Polsce.

W IV kwartale 2015 r. podpisanych zostało 6 umów najmu o łącznym metrażu ponad 4 500 mkw. 

Do zamkniętych w tym okresie, kluczowych transakcji, należały między innymi renegocjacje z Yareal Polska. Firma ta, doceniając dotychczasową lokalizację, postanowiła pozostać w budynku Mokotowska Square w Warszawie i jednocześnie rozszerzyć powierzchnię najmu do ponad 1 050 mkw. Także kancelaria prawna Raczkowski Paruch zdecydowała się przedłużyć umowę najmu, powiększając swoje biuro i wynajmując blisko 900 mkw. powierzchni biurowej w budynku North Gate, przy ul. Bonifraterskiej. Końcówka ubiegłego roku to nie tylko udane, duże renegocjacje, ale także podpisanie nowych umów najmu, jak na przykład z EY na 2 110 mkw. we wrocławskim Bema Plaza.

W pierwszym półroczu 2016 zawartych zostało w sumie 13 umów najmu, o łącznym metrażu niemal 6,8 tys. mkw. W wyniku renegocjacji jeden z dotychczasowych najemców zdecydował się na pozostanie w Mokotowska Square w Warszawie, wynajmując 1 800 mkw. powierzchni biurowej. Z kolei w gdańskim budynku Waterside eksperci Knight Frank pozyskali dwóch nowych najemców: firma Future Electronics wynajęła tam biuro o metrażu ponad 620 mkw., a na kolejnych blisko 770 mkw. ulokował się Moon Hostel. Także w Poznaniu negocjacje zakończyły się nową umową najmu - firma Segro wynajęła 585 mkw. w budynku Andersia Tower.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA