PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemiecki potentat nieruchomościowy wchodzi na giełdę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lip 2015 17:03

Niemiecki potentat nieruchomościowy wchodzi na giełdę Poznań City Center

Deutsche Pfandbriefbank, czyli w skrócie PBB wchodzi na niemiecką giełdę. To jedna z największych instytucji finansująca nieruchomości komercyjne w Europie Centralnej. Działa również w Polsce.

REKLAMA

IPO Deutsche Pfandbriefbank zapowiadane było od miesięcy. Z różnych przyczyn, w tym greckiego kryzysu, ostateczny termin debiutu wyznaczono na 16 lipca br. Notowania spółki będą prowadzone na giełdzie we Frankfurcie.

Zapisy na akcje spółki rozpoczęły się 8 lipca i potrwają do 15 lipca. Cena jednego udziału wynosi od 10,75 euro do 12,75 euro. Oznacza to, że łączny zysk z emisji akcji może wynieść nawet 1,4 mld euro.

Na rynek trafi maksymalnie 80 proc. udziałów w firmie. Niemiecki rząd zadeklarował, że w ciągu dwóch najbliższych lat jego zaangażowanie w akcjonariacie wyniesie od 20 do 24,9 proc.

Hypo Real Estate Group, do której to grupy należy PBB, została znacjonalizowana w 2009 roku. To pierwszy taki przypadek w powojennych Niemczech. Przed decyzją niemieckiego rządu głównym udziałowcem banku była amerykańska firma private equity JC Flowers.

PBB zajmuje się przede wszystkim finansowaniem europejskich inwestycji komercyjnych oraz kredytowaniem inwestycji publicznych. Obecnie w portfelu kredytowym w dziale nieruchomości komercyjnych znajduje się 25,6 mld euro. 

W Polsce PBB w ostatnim czasie finansował takie przejęcia, jak Poznań City Center przez ECE, Lipowy Office Park  przez W.P. Carey czy Galeria Mazovia przez CBRE European Shopping Centre.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA