PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niemieckie miasta największym magnesem dla młodych pracowników

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2014 12:06

Frankfurt jest cenowo najprzystępniejszym miastem do życia dla młodych specjalistów, jak wynika z raportu Knight Frank dotyczącego światowych metropolii (Global Cities). Przedstawiony w raporcie wskaźnik kosztów życia pokazuje, że młodym absolwentom mieszkającym we Frankfurcie na koniec każdego miesiąca w kieszeni zostaje 60 proc. wynagrodzenia netto.

REKLAMA

Dla porównania, młodym specjalistom w Londynie pozostaje już tylko 28 proc., podczas gdy absolwenci w Warszawie czy Hongkongu kończą miesiąc z deficytem wynoszącym odpowiednio 3 proc. i 5 proc.

Opracowując wskaźnik, uwzględniono różne zmienne, w tym wysokość początkowego wynagrodzenia dla absolwentów, koszt najmu mieszkania, opłaty za media, a także lokalne ceny piwa, kawy i artykułów spożywczych.

W raporcie dokonano analizy kosztów życia w coraz modniejszych dzielnicach światowych metropolii, rozwijających się wokół obszarów tradycyjnie uznawanych za ich centra biznesowe, takich jak dzielnice wokół Square Mile w Londynie czy centrum Nowego Jorku.

- Wiele nowych dzielnic powstających wokół tradycyjnych centralnych dzielnic biznesowych (CBD), oferuje równie modne i tętniące życiem miejsca, które często są atrakcyjne dla młodych absolwentów dopiero rozpoczynających swoją karierę. W miarę wzrostu popularności tych miejsc rosną jednak także ceny, w związku z czym młodzi absolwenci nierzadko mają trudność z utrzymaniem się w tych dzielnicach - komentuje James Roberts, dyrektor Działu Badań Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Knight Frank.

- Nie można już zakładać, że pracownicy z dłuższym stażem wyprowadzają się na przedmieścia. Coraz chętniej pozostają oni bowiem w dzielnicach uznawanych za modne, gdzie konkurencja w zakresie uzyskania dobrej lokalizacji jest coraz większa - dodaje Roberts.

Wskaźnik kosztów życia pokazuje, że w niektórych miastach absolwenci, którzy chcą mieszkać w pobliżu centrum, zwracają się do rodziców po pomoc lub zadłużają się, aby tylko móc sobie pozwolić na mieszkanie i życie na podstawowym poziomie w okolicach centrum.

Duże centra europejskie w Niemczech wciąż pozostają zaskakująco przystępne dla młodych pracowników, podobnie zresztą jak Paryż czy Edynburg. Natomiast Londyn pod względem kosztów życia znajduje się daleko w tyle za innymi prężnymi ośrodkami gospodarczymi, takimi jak Pekin, Sydney, Nowy Jork czy San Francisco, gdzie w porównaniu ze stolicą Wielkiej Brytanii życie może być tańsze nawet aż o 10 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA