PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych na sprzedaż

  • Autor: PAP
  • 28 paź 2015 17:30

Ponad 9 mln zł chce zapłacić jedna z kancelarii prawnych za zakup znajdujących się w Kielcach nieruchomości Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. W środę rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż części majątku firmy, będącej w upadłości.

REKLAMA

Na sprzedaż w przetargu wystawiono działki i budynki KKSM (m.in. administracyjne), znajdujące się w Kielcach przy ul. Ściegiennego. Cena wywoławcza wynosiła 5,5 mln zł. Wpłynęło pięć ofert, które otwarto w środę podczas sądowego posiedzenia. Ponieważ proponowane przez oferentów kwoty były do siebie zbliżone, sędzia zarządził ustną licytację.

Aukcję wygrał właściciel kancelarii prawnej Michał Reszka, proponując 9 mln 40 tys. zł za nieruchomości.

Jak powiedział dziennikarzom syndyk masy upadłościowej KKSM Tycjan Saltarski, do finalizacji transakcji i podpisania aktu notarialnego sprzedaży powinno dojść w ciągu dwóch miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia sądu. Pieniądze uzyskane z transakcji zostaną przeznaczone na spłatę wierzycieli KKSM.

W opinii syndyka, kwota uzyskana w przetargu potwierdza słuszność wcześniejszej decyzji, o sprzedaży KKSM w częściach (kopalnie będą zbywane z wolnej ręki). "Cena tych nieruchomości w ramach całości przedsiębiorstwa nie przekraczałaby trzech milionów złotych. Można powiedzieć, że wierzyciele dostaną więcej o sześć milionów złotych" - argumentował.

Właściciel firmy, która wygrała przetarg, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Zgodnie z warunkami przetargu nowy właściciel przez siedem miesięcy będzie wynajmował syndykowi nieruchomość za niewielką odpłatnością. Gdy umowa najmu wygaśnie, administracja KKSM zostanie przeniesiona do biurowca, znajdującego się na terenie jednej z kopalni przedsiębiorstwa.

Najpóźniej pod koniec stycznia będzie wiadomo, kto zostanie właścicielem zorganizowanej część przedsiębiorstwa, sprzedawanej z wolnej ręki. We wtorek minął termin przyjmowania ofert na zakup kopalni i maszyn; transakcja obejmuje też przejęcie pracowników. Majątek wyceniono na 49 mln zł.

Jak poinformował syndyk, wpłynęły oferty od trzech podmiotów. Saltarski nie chciał ujawnić, jakie to firmy i jakie kwoty zaproponowały. Powiedział jedynie, że kopalniami zainteresowane są te same podmioty, co przy poprzedniej próbie sprzedaży firmy, które "od dłuższego czasu monitorują sytuację w KKSM". Syndyk zaplanował im spotkania i rozmowy, dla uszczegółowienia oferty sprzedaży.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA