PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości komercyjne na EEC 2015

 • Autor: propertynews.pl
 • 04 maj 2015 15:09

Nieruchomości komercyjne na EEC 2015 fot. PTWP

„There is no alternative” - to hasło skutecznie podgrzewa atmosferę wokół transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie CEE. W sytuacji łatwego dostępu do „tanich” pieniędzy, niskich stóp procentowych oraz kurczącego się rynku aktywów inwestycyjnych, jedyną alternatywą dla inwestorów pozostały nieruchomości.

REKLAMA

O perspektywach rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i całym regionie CEE, potencjale branży BPO/SSC, dostępności terenów inwestycyjnych, współpracy z samorządami, a także designie i architekturze dyskutowano w trakcie VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W debatach wzięli udział przedstawiciele największych spółek deweloperskich w regionie i Polsce, funduszy inwestycyjnych, banków, najemców, architekci, a także samorządowcy. 


Zapraszamy do przeczytania relacji z sesji o nieruchomościach oraz obejrzenia zdjęć z dyskusji:

Nieruchomości nie mają alternatywy
Sesja Rynek nieruchomości w Europie Centralnej
Rynek aktywów inwestycyjnych na świecie wyczerpuje się. W sytuacji nadwyżki podaży pieniądza jedyną alternatywą dla inwestorów pozostają nieruchomości, a najciekawszą lokalizacją w Europie – najmniej wyeksplorowaną i najtańszą - region CEE, co w praktyce oznacza Polskę.

Zobacz zdjęcia z sesji

Portfelowe zakupy podkręcają temperaturę w nieruchomościach
Sesja Rynek nieruchomości w Polsce
Na rynku nieruchomości komercyjnych rośnie zainteresowanie transakcjami portfelowymi. Inwestorzy przejmują całe platformy lub spółki o dużej wartości i potencjale rozwoju.

Gra o wysoką stawkę
Sesja Branża BPO/SSC w perspektywie 2020
BPO/SSC to jedne z najbardziej perspektywicznych sektorów dla rozwoju polskiej gospodarki. Do tej pory największymi beneficjentami wzrostu branży były największe miasta regionalne. Teraz na efekcie kuli śniegowej mogą też skorzystać mniejsze ośrodki.

Zobacz zdjęcia z sesji

Design się opłaca
Sesja Design, projektowanie, kreatywność
Sukces firm działających na rynku projektowym w Polsce leży w innowacyjności i odwadze. To recepta na konkurencyjność w ujęciu globalnym, a nie tylko lokalnym.

Zobacz zdjęcia z sesji

Grunt to magnes
Sesja Atrakcyjność inwestycyjna
Dobrze przygotowane grunty to doskonały magnes dla inwestorów. Polska ma w tym zakresie wielki potencjał, ale wciąż brakuje wyspecjalizowanych podmiotów, które zajmowałyby się kupowaniem i przygotowaniem takich terenów do sprzedaży.

Polski rząd musi pomóc w procesie rewitalizacji miast
Sesja Rewitalizacja przestrzeni miejskiej
Tylko silne samorządy podołają zadaniu rewitalizacji. Dlatego potrzebne jest im wsparcie rządu. Wielkim zadaniem dla polskich samorządów na najbliższe lata ma być rewitalizacja miast. Największe pieniądze trafią do Łodzi, Bytomia i Wałbrzycha, ale inni też mogą liczyć na wsparcie.

Pogodzić biznes z samorządami
Sesja Prywatni partnerzy samorządów
Kontakty administracji publicznej z sektorem prywatnym są nie do uniknięcia. Chodzi jednak o to, by od suchych formalnych relacji przejść do współpracy korzystnej dla obu stron. takie wnioski płyną z dyskusji "Prywatni partnerzy samorządów", jaka odbyła się 22 kwietnia podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Zbudować innowacyjną polską gospodarkę
Sesja Finansowanie innowacji - teraz decyduje przemysł
Wprowadzone w rozpoczynającej się właśnie unijnej perspektywie budżetowej zmiany w finansowaniu działalności badawczo-rozwojowej dają nadzieję - w zgodnej opinii ekspertów - na szybszy rozkwit innowacyjnych technologii. Uczestnicy debaty "Finansowanie innowacji - teraz decyduje przemysł" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego wskazywali, jakie jeszcze - oprócz tego modelu finansowania - muszą nastąpić zmiany, by Polska doszlusowała do innowacyjnej czołówki.

Zobacz materiały wideo:

Fundusze chcą ulokować duże środki w krótkim czasie

System edukacji musi gonić potrzeby branży BPO/SSC

Vantage ma ambicję stworzyć śródmiejskie centrum biznesowe

Design management kluczem do innowacji

Polska to nie tylko centrum niskich kosztów

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • patiks 2015-06-26 11:23:46
  Centrum - jartom.com/centrum-logistyczne-na-sprzedaz Tak, kosztowne, ale patrząc na jego standard - zdecydowanie tyle jest warte. Przy czym to inwestycja długoterminowa. Wymaga ona również sensownego wykorzystania tej powierzchni.
 • hajkon 2015-06-24 11:11:37
  Kwestia budżetu, ale zobaczcie to - jartom.com/centrum-logistyczne-na-sprzedaz Nie ma co ukrywać, że zainwestować można, ale jednak to wszystko wymaga konkretnego kapitału. Tutaj jedna z ciekawszych okazji w Polsce.
 • kampo 2015-06-03 11:16:49
  Proszę - jartom.com/LINDAB-stawia-na-JARTOM-/-Nowoczesny-kompleks-magazynowy-kolo-Grojca-na-sprzedaz?utm_source=Newsletter&utm_medium=e-mail&utm_term=newsletter44&utm_campaign=na%20sprzedaz1094atytul#grojec Takich okazji w kraju jest coraz więcej. Wiele zależy w zasadzie od tego, czy rynek na to wyłoży odpowiednie pieniądze. No właśnie - czy wyłoży?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA