PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości komercyjne szansą dla polskich emerytów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 kwi 2014 08:44

Nieruchomości komercyjne szansą dla polskich emerytów

Jedną z podstawowych bolączek polskiego rynku nieruchomości komercyjnych jest brak dużych, krajowych funduszy inwestycyjnych inwestujących w nieruchomości komercyjne. Tę lukę zamierza zapełnić Capital Park. Jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl prezes firmy, Jan Motz, jednym z celów spółki jest tworzenie funduszy przeznaczonych dla przeciętnych obywateli.

REKLAMA

- Wśród Polaków nie ma obecnie dość wysokiej świadomości, że sami jesteśmy odpowiedzialni za własną przyszłość emeryturę, dlatego powinnyśmy jak najwcześniej zacząć o niej myśleć. To może w przyszłości zemścić się na nas samych, zwłaszcza, jeśli popatrzymy na perspektywy demograficzne. Jako Capital Park chcemy jednak tworzyć rozwiązania, które połączą możliwość oszczędzania na emeryturę wraz z bieżącym inwestowaniem w polskie nieruchomości komercyjne - tłumaczy Jan Motz.

Capital Park planuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy nawet dwukrotnie powiększyć portfel pierwszego funduszu stworzonego przez spółkę - Real Estate Incom Assets FIZ AN. Do tej pory inwestycja w nieruchomości komercyjne wiązała się z dużymi kwotami, dlatego mogły sobie na nią pozwolić wyłącznie duże podmioty. Zgodnie z planem firmy, dzięki notowaniu certyfikatów funduszu na GPW, będzie on o wiele bardziej dostępny, ponieważ udziały będą mogli kupować zwykli Polacy.

- O sukcesie naszego funduszu, a tym samym też dużej potrzebie istnienia takich rozwiązań w Polsce, świadczy fakt, że sprzedaliśmy w ubiegłym roku w ramach emisji prywatnej wszystkie certyfikaty. Co więcej, jesteśmy już po pierwszej wypłacie dywidendy, która w tym roku przyniosła naszym inwestorom zysk na poziomie 7 proc. - tłumaczy.

Firma rozważa także możliwość dalszego inwestowania w projekty, które przyniosą inwestorom stałe przychody z najmu. Nie jest to jednak jedyny cel jej obecnej działalności.

- Nasza rola polega na tym, by nasz inwestor czuł się komfortowo. Inwestuje pieniądze, o które my musimy zadbać. Na nieruchomościach komercyjnych znamy się doskonale - mamy także świetny zespół, posiadający wysokie kwalifikacje. Dlatego też jednym z podstawowych zadań, jakie stoi przed Capital Park, jest zarządzanie obecnie posiadanymi aktywami - dodaje Jan Motz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA