PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości na topie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 cze 2017 08:14

Nieruchomości na topie Michał Wachowicz

Firmy wciąż poszukują okazji do nabywania produktów nieruchomościowych w Polsce - zapewnia Michał Wachowicz z działu rynków kapitałowych Cushman & Wakefield.

REKLAMA

Zdaniem przedstawiciela Cushman & Wakefield, rozwijają się wszystkie sektory nieruchomości komercyjnych: biura, centra handlowe, magazyny oraz hotele. - W 2016 roku wolumen inwestycyjny w każdym z poszczególnych sektorów zanotował wzrost lub utrzymał wysoki poziom w porównaniu do roku poprzedniego, co jest potwierdzeniem tezy, że każdy z sektorów rynku jest atrakcyjny dla inwestorów - tłumaczy Wachowicz.

Jak zaznacza, duże zainteresowanie inwestorów budzą projekty biurowe w miastach regionalnych. - Najbardziej było to zauważalne w 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy całkowity wolumen inwestycji w miastach regionalnych okazał się wyższy niż w Warszawie. Najbardziej atrakcyjne są nieruchomości zlokalizowane w największych miastach, czyli m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Trójmieście. Są to rynki charakteryzujące się dobrze rozwiniętym sektorem BPO/SSC oraz dostępnością wykwalifikowanej kadry pracowniczej i absolwentów/studentów najlepszych uczelni wyższych - dodaje.

Wśród najbardziej poszukiwanych aktywów znajdują się budynki dobrze zlokalizowane, z dobrą perspektywą do rozwoju. - Oprócz lokalizacji, która bez wątpienia jest najważniejszą cechą nieruchomości, ważne jest również, aby na etapie deweloperskim stworzyć projekt o dobrej jakości technicznej, który będzie spełniał odpowiednie standardy dla wybranego sektora. Należy pamiętać, że „żywot” nieruchomości komercyjnej liczy się w dziesiątkach lat. Dlatego inwestorzy poszukują projektów o ponadczasowej architekturze. Oczywiście renoma najemców, stopień komercjalizacji czy jakość podpisanych umów są bardzo istotne - podsumowuje przedstawiciel Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA