PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości nie mają alternatywy

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 kwi 2015 14:52

Nieruchomości nie mają alternatywy Sesja Rynek nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015

Rynek aktywów inwestycyjnych na świecie wyczerpuje się. W sytuacji nadwyżki podaży pieniądza jedyną alternatywą dla inwestorów pozostają nieruchomości, a najciekawszą lokalizacją w Europie – najmniej wyeksplorowaną i najtańszą - region CEE, co w praktyce oznacza Polskę.

REKLAMA

„There is no alternative” - to hasło skutecznie podgrzewa atmosferę wokół transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie CEE. W sytuacji łatwego dostępu do „tanich” pieniędzy, niskich stóp procentowych oraz kurczącego się rynku aktywów inwestycyjnych, jedyną alternatywą dla inwestorów pozostały nieruchomości – uważają uczestnicy sesji Rynek nieruchomości komercyjnych w Europie Centralnej, która odbyła się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Funkcjonujemy w środowisku niskich stawek procentowych i deflacji. Mam wrażenie, że Europejski Bank Centralny przygotowuje nas do pozostania w takiej rzeczywistości przez najbliższe lata. Aktywa inwestycyjne nie dość że są bardzo drogie, to jest ich mało do kupienia. Jaka jest alternatywa? Nieruchomości - tłumaczy Przemysław Krych, założyciel, prezes zarządu, Griffin Group.

W naszym regionie nieruchomości wciąż można kupić zdecydowanie taniej niż w Europie Zachodniej. - Jeśli w Niemczech centra handlowe sprzedaje się obecnie przy 4-proc. yieldzie, nie widzę powodu, dla którego takie obiekty w Polsce nie miałyby uzyskać wskaźnika poniżej 5 proc. Sądzę, że stanie się to bardzo szybko - podkreśla.

Fundusze na cel biorą główne rynku regionu Europy Środkowo-Wschodniej, co w praktyce oznacza Polskę, ale też takie państwa jak Rumunia, Czechy czy Węgry. Tam poszukują transakcji, które przyniosą jeszcze lepszy zwrot.

Jednym z najbardziej aktywnych graczy stał się Griffin Group, autor spektakularnej na polskim rynku transakcji przejęcia kontroli nad spółką Echo Investment. - Przekonanie funduszy Oaktree i PIMCO do przejęcia pakietu kontrolnego akcji Echo Investment wcale nie było takie trudne. To bardzo dobra firma, sprawnie zarządza i zorganizowana. Posiada atrakcyjne i zdywersyfikowany portfel nieruchomości i projektów oraz prawie 1,5 mld euro zarabiających aktywów – tłumaczy Przemysław Krych. - Nasza strategia polega na zarabianiu pieniędzy. Jesteśmy zainteresowani każdą formą biznesu związanego z rynkiem nieruchomości, od kupowania gruntów i gotowych budynków, realizację projektów deweloperskich od podstaw, przejęcia korporacyjne, na finansowaniu przedsięwzięć innych graczy kończąc – mówi.

  • emigrantka - Polka 2015-04-29 13:22:16
    no i zamiast Polaka bedzie mial nasze nieruchomosci zaborca!
    i podzial oraz unicestwienie narodu gotowe -kuku na muniu - ale w praktyce masakra Polakow!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA