PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości to również emocje. Posejdon wie, jak wykorzystać potencjał miejsca

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 07 lis 2017 08:10

Nieruchomości to również emocje. Posejdon wie, jak wykorzystać potencjał miejsca Posejdon, fot. Porto

Posejdon to wielofunkcyjny kompleks w Szczecinie. Choć prace na budowie osiągają dopiero stan zero, to obiekt wzbudza coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród najemców, ale i mieszkańców miasta. Wszystko za sprawą przekucia tego, co ukrywał stary budynek w działania aktywizujące społeczność. A z emocji zrodziła się niezwykła w charakterze i skali promocja...

REKLAMA

W trakcie wyburzania ściany w szczecińskim Posejdonie odkryto autografy pracowników dawnego domu towarowego z ostatniego dnia jego funkcjonowania. Teraz Posejdon chce do nich dotrzeć i się z nimi spotkać. Prosi internautów o pomoc.

– Stanęliśmy jak wryci, gdy zobaczyliśmy podpisy pracowników dawnej Galerii Centrum złożone w dniu, gdy ich dom towarowym został zamknięty – mówi Mieszko Czarnecki, menedżer ds. komercjalizacji Posejdona. – To było trochę, jak wyciągnięcie listu z oblepionej glonami starej butelki.

Na parterze dawnego domu towarowego, gdzie po przebudowie powstanie wielofunkcyjny kompleks, pracownicy inwestora znaleźli ścianę pokrytą podpisami pracowników ówczesnej Galerii Centrum z dnia, gdy ich miejsce pracy było zamykane. Na tynku znalazły się autografy pracowników stoisk odzieżowych, księgarni, sklepu muzycznego z początku stycznia 2009 roku. Anonimowe, bo zawierające wyłącznie imiona czy inicjały.

- Posejdon pod nazwą DeFaKa i UFA-Palast został oddany do użytku jeszcze w 1929 roku i już wtedy był jednym z największych w Europie kin i domów towarowych. Przez 80 lat swojego funkcjonowania dużo przeżył – niszczyły go bombardowania, pożary. Zmieniał swój wygląd kolejnymi przebudowami. Nie zmieniał jednak charakteru – zawsze był najważniejszym obiektem szczecińskiego śródmieścia. W 2009 roku został definitywnie zamknięty – opowiada Czarnecki. – Jednocześnie nie ma szczecinianki i szczecinianina mających dziś co najmniej 20-30 lat, którzy nie mieliby jakichś wspomnień z Posejdonem. Jedni kupowali tu ślubne garnitury, inni sukienki czy buty na studniówkę.

Ściana na parterze musi zostać przebudowana a autografy pracowników Galerii Centrum znikną. Jednak inwestor udokumentował je. Jednocześnie chce spotkać się z dziś jeszcze anonimowymi osobami. Za pośrednictwem fanpage’a na Facebooku poprosił internautów, by pomogli się odnaleźć ostatnich pracowników szczecińskiej Galerii Centrum.

- Na pewno chcemy się z nimi zobaczyć. Okazji będzie wiele, ale zależy nam spotkać tych, którzy współtworzyli Posejdon, którego dziś rozbudowujemy – zapewnia Mieszko Czarnecki.

Nietypowe działania przedstawicieli inwestora od samego początku akcji owocują dużym odzewem ze strony internautów i mieszkańców Szczecina. Obiektem zainteresował się również świat mediów - i to nie tylko społecznościowych.

Posejdon liczy prawie 50 tys. mkw. powierzchni, z czego hotele i biura to ponad 30 tys. mkw. Część handlowa zajmie ponad 3 tys. mkw, a parking będzie mógł przyjąć 300 samochodów i 150 rowerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA