PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Niezwykła inwestycja, rynkowy doradca

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 cze 2016 14:45

Niezwykła inwestycja, rynkowy doradca Za Bramką

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI) wybrało w drodze przetargu firmę doradczą Knight Frank, na agenta wyłącznego odpowiedzialnego za komercjalizację dwóch obiektów w Poznaniu. Jednym z nich jest segment B wchodzący w skład Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego (PPTP). Drugi to budynek biurowo – usługowy Za Bramką, którego zarządzanie także zostało powierzone Knight Frank.

REKLAMA

Rynek nieruchomości biurowych w Poznaniu jest nam dobrze znany. Firma Knight Frank jest na nim aktywnie obecna już od 1998 roku. Wykorzystując lokalne doświadczenie oraz współpracując z ekspertami z innych naszych biur, dołożymy wszelkich starań, aby w pełni spełnić oczekiwania Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji. Bardzo się cieszymy z wygranej w tym prestiżowym publicznym przetargu – mówi Maja Meissner, dyrektor regionalna, kierująca oddziałem Knight Frank w Poznaniu.

Obecnie Knight Frank - jako agent wyłączny - komercjalizuje w Poznaniu cztery budynki o łącznej powierzchni 76 600 mkw., w tym 28 000 mkw. powierzchni biurowej, oraz zarządza obiektami komercyjnymi o powierzchni całkowitej ponad 100 000 mkw.

Ukończony w 2014 roku, segment B Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego (PPTP), jest usytuowany w południowej części Poznania, w pobliżu węzła autostrady A2 – Poznań Luboń. Wzdłuż nieruchomości biegnie trasa kilku linii autobusowych, umożliwiających komunikację z centrum i innymi częściami miasta. Biurowiec znajduje się w odległości około 3 km od dworca kolejowego i autobusowego. Składa się z siedmiu kondygnacji, o łącznej powierzchni użytkowej prawie 5 600 m kw. Najemcy mogą tutaj urządzić swoje biura zarówno w formie „open space”, jak i z podziałem na mniejsze pokoje. PPTP powstał z myślą o innowacyjnych firmach, z branży ICT oraz elektronicznej.

Za Bramką to najnowsza inwestycja WCWI, zlokalizowana, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku, która jest kluczowym elementem rewitalizacji Placu Kolegiackiego w Poznaniu. Budynek zostanie oddany do użytku w sierpniu 2016 roku. Łączna powierzchnia tego siedmiokondygnacyjnego obiektu usługowo-biurowego wynosi ponad 16 000 mkw. Na parterze zlokalizowane są powierzchnie usługowe, natomiast na trzech piętrach przewidziane są biura (łącznie 4 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A), do których przynależą wyłożone drewnem zielone tarasy. Na trzech kondygnacjach podziemnych oraz na części poziomu 0 znajduje się 299 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Zgodnie z koncepcją WCWI, obiekt Za Bramką wpisuje się w ideę parku rozproszonego czyli parku technologiczno-przemysłowego, którego poszczególne funkcje są realizowane na osobnych, niesąsiadujących ze sobą terenach, atrakcyjnych dla inwestorów i najemców. 

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji jest spółką, której jedynym udziałowcem jest miasto Poznań. Jednym z kluczowych elementów działalności WCWI są działania na rzecz rozwoju Poznania i regionu, poprzez pozyskiwanie inwestorów i wsparcie procesów inwestycyjnych w Wielkopolsce. Elementem wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie Poznania jest prowadzenie Poznańskiego Parku Technologiczno - Przemysłowego. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA