- Mam ogromną satysfakcję z podpisanych przez nas umów. Te transakcje są wyjątkowe z wielu powodów. Prowadziliśmy negocjacje z najemcami już wtedy, gdy zamierzaliśmy kupić kompleks przy Alejach Jerozolimskich, ale formalnie nie byliśmy jego właścicielem. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania planów co do przyszłości kompleksu, a już zyskaliśmy najemców, którzy doceniają jego funkcjonalność, wysoki poziom technologiczny i atrakcyjne położenie - powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce.

- Ochota Office Park to wyjątkowo ciekawy projekt. Grupa Adgar przyjęła strategię inwestowania w istniejący obiekt i zwiększania jego atrakcyjności dla najemców. Fakt, że tuż po zakupie nieruchomości ponad połowa kompleksu jest już wynajęta potwierdza, że to słuszny kierunek - powiedział Rafał Wdowczyk, zastępca dyrektora Działu Powierzchni Biurowych w CBRE, reprezentujący przy tej transakcji Grupę Adgar.

Kompleks biurowy Ochota Office Park usytuowany w zachodniej części biznesowego centrum stolicy, składa się z trzech połączonych ze sobą budynków: budynku A o powierzchni najmu 11 740 mkw., budynku B o powierzchni 17 160 mkw. oraz budynku C o powierzchni 14 260 mkw. Wszystkie trzy budynki tworzą dobrze wyposażony i funkcjonalny kompleks o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej ponad 43 000 mkw., którego poszczególne części mają od 5 do 7 kondygnacji nadziemnych. W sumie kompleks oferuje ponad 1100 miejsc postojowych w trzech garażach podziemnych oraz na parkingu przylegającym do budynków.

Wśród firm, które mają swoje siedziby w kompleksie biurowym o obecnej nazwie Ochota Office Park znajdują się m.in. Anwim, Covidien Polska, Garmin Polska, Geodis Logistics Polska, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis, bank Pekao S.A. oraz UPS.