PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa Fabryczna już otwarta

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 12 paź 2017 16:32

Nowa Fabryczna już otwarta Nowa Fabryczna, fot. materiały prasowe

Nowy biurowiec na mapie Łodzi, Nowa Fabryczna został właśnie otwarty. Obiekt to część kompleksu Nowe Centrum Łodzi. Autorem projektu jest pracownia Medusa Group, a za wykonawstwo odpowiada Skanska.

REKLAMA

Biurowiec o powierzchni 21 tys. mkw. ma siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne z 210 miejscami parkingowymi. Projekt uzyska certyfikację w systemie Leed na poziomie Gold. Swoje siedziby zdecydowały się tu otworzyć takie globalne marki jak: Fujitsu, Whirlpool, Cybercom czy McCormick.

Łódź ma olbrzymią szansę stać się gospodarzem wystawy EXPO 2022. To tutaj na powierzchni 100 ha realizowany jest największy projekt urbanistyczny w regionie Europy Środkowo Wschodniej - Nowe Centrum Łodzi (NCŁ).

W Nowej Fabrycznej docelowo może pracować nawet 2,5 tys. osób. Przestrzeń biurowa uzupełniona jest o balkony dostępne na najwyższych piętrach, z których mogą skorzystać pracownicy. Pierwszy projekt biurowy w NCŁ to również nowy charakterystyczny punkt na mapie miasta. Zielone patio z kaskadą schodów stało się miejscem, wokół którego tworzy się społeczność Nowego Centrum Łodzi. Tutaj odbyły się pokazy Festiwalu Filmowego Polówka oraz Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Nowa Fabryczna została zrealizowana w zgodzie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Ubiega się o certyfikat Obiekt bez barier. Oznacza to, że budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb rodziców z dziećmi, osób niepełnosprawnych i seniorów.

Łódź buduje na potęgę i coraz mocniej zwraca uwagę inwestorów, zwłaszcza z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W przeciągu ostatniego roku wśród głównych ośrodków biznesowych Łódź charakteryzowała się jednym z większych wzrostów zatrudnienia w sektorze. Z kolei według danych JLL za pierwszą połowę tego roku, miasto odnotowało rekordowy w skali kraju udział tej branży w popycie – w Łodzi niemal 80 proc. zapotrzebowania na biura wygenerowały firmy BPO/SSC. Ten rok będzie dla Łodzi przełomowy - jak szacują władze miasta do końca roku zostanie wydanych blisko 3 tys. pozwoleń na budowę. W czerwcu Skanska rozpoczęła realizację swojego drugiego projektu biurowego na terenie NCŁ – Bramy Miasta, która zaoferuje kolejne 4 tys. miejsc do pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA