PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa inwestycja biurowa w centrum Warszawy. W stolicy przybędzie 10 tys. mkw. powierzchni najmu

  • Autor: PAP
  • 13 lip 2011 14:24

Nowa inwestycja biurowa w centrum Warszawy. W stolicy przybędzie 10 tys. mkw. powierzchni najmu

W Warszawie przy ul. Grzybowskiej powstanie nowy, siedmiokondygnacyjny biurowiec. Deweloperem odpowiedzialnym za tę inwestycję jest spółka Unidevelopment, a generalnym wykonawcą spółka Unibep. Powierzchnia najmu obiektu wyniesie ok. 10 tys. mkw. W trójkondygnacyjnym garażu podziemnym powstanie 130 miejsc parkingowych.

REKLAMA

To efekt przedwstępnej umowy, jaką spółka zależna od Unibep podpisała ze spółką BPS Grzybowska 81, zależną od banku BPS. Jest to umowa sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu i związanego z nim prawa własności budynku biurowego położonego w Warszawie przy ul. Grzybowskiej - poinformował Unibep w komunikacie. Wartość umowy wynosi ponad 97 mln zł netto.

Z komunikatu wynika, że w ramach zawartej umowy spółka zależna Unibep zobowiązała się do wybudowania na nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Grzybowskiej budynku biurowego zgodnie z opracowanym projektem, uzyskania stosownych pozwoleń na jego użytkowanie i przeniesienie jego własności na kupującego wraz z przeniesieniem na niego prawa użytkowania wieczystego działki, na której powstanie budynek.

Unibep poinformował, że z tytułu realizacji przedmiotu umowy, jego spółka zależna otrzyma kwotę 97,25 mln zł netto. Będzie ona powiększona o tzw. koszty finansowania budowy budynku biurowego, tj. o równowartość prowizji i innych opłat, powstałych na mocy umowy o udzielenie kredytu na sfinansowanie kosztów budowy budynku, a także odsetek od kredytu.

Umowa ma charakter warunkowy. Spółka zależna Unibep musi w terminie do dnia 28 lutego 2013 roku wybudować budynek biurowy oraz uzyskać prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie budynku. Wspomniany budynek nie może posiadać wad fizycznych, ani obciążeń lub innych wad prawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA