PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe akcje GTC przynajmniej za 5 zł

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2015 09:29

Nowe akcje GTC przynajmniej za 5 zł Galeria Północna, inwestycja GTC w Warszawie

Zarząd GTC wprowadził zmianę w uchwale dotyczącej emisji akcji spółki z zachowaniem prawa poboru skutkującą tym, że cena emisyjna akcji nie będzie mogła być niższa niż 5 zł - wynika z komunikatu spółki.

REKLAMA

Dotychczas uchwały na walne przewidywały, że cena emisyjna akcji nie będzie niższa niż teoretyczna cena akcji bez prawa poboru obliczona według odpowiedniego wzoru.

Przedstawiona przez zarząd zmiana w uchwale zakłada, że cena emisyjna akcji nie będzie niższa niż wyższa z dwóch wartości: teoretyczna cena akcji bez prawa poboru albo 5 zł.

Kurs GTC w czwartek na zamknięciu wynosił 6,10 zł.

GTC zwołało na 30 czerwca walne zgromadzenie, które ma po raz kolejny decydować w sprawie emisji do 140 mln nowych akcji spółki, z prawem poboru dla obecnych akcjonariuszy.

Dniem prawa poboru miałby być 10 września.

Akcjonariusze dewelopera jak dotąd dwa razy nie podjęli uchwały w sprawie emisji akcji serii K, podczas walnych zgromadzeń, które odbyły się w październiku 2014 i kwietniu tego roku. Uchwała o podniesieniu kapitału nie otrzymała wtedy wystarczającej większości głosów.

W środę zakończyły się natomiast zapisy w wezwaniu Lone Star na 33,5 proc. akcji GTC. Wzywający podawał, że po pierwszym tygodniu przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje GTC złożono zapisy na sprzedaż 79,9 mln akcji, reprezentujących 22,7 proc. udziału w kapitale GTC. Akcjonariusze, które odpowiedzieli na wezwanie w tym terminie mogli liczyć na wyższą cenę - do 25 maja Lone Star płacił 6,1 zł za akcję, później 5,5 zł.

Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem m.in. podjęcia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego GTC w drodze emisji akcji z prawem poboru.

Tymczasem w kwietniu walne zgromadzenie GTC po raz kolejny nie podjęło uchwały o emisji do 140 mln akcji serii K z prawem poboru. Środki z emisji spółka chciała przeznaczyć na akwizycje oraz budowę projektów.

W maju Lone Star podjął decyzję o nabywaniu akcji GTC, na które zostaną złożone zapisy w wezwaniu, pomimo nieziszczenia się warunków związanych z emisją akcji przez spółkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA