PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe biuro Colliers International

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 cze 2014 11:08

Nowe biuro Colliers International

Colliers International oficjalnie otworzył swoje biuro w Gdańsku. Ceremonia odbyła się w Centrum Stocznia Gdańska. Dyrektorem regionalnym odpowiedzialnym za cały rynek trójmiejski jest Błażej Kucharski.

REKLAMA

Nowo otwarta siedziba firmy mieści się w nowoczesnym budynku biurowym Olivia Business Center, zlokalizowanym przy głównej arterii komunikacyjnej Gdańska - ul. Grunwaldzkiej. Funkcję dyrektora regionalnego w Trójmieście objął Błażej Kucharski. Biuro w Gdańsku jest siódmym oddziałem firmy w Polsce, a szóstym usytuowanym w mieście regionalnym. Pozostałe biura regionalne firmy znajdują się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Katowicach. Siedziba główna firmy znajduje się w Warszawie.

Uroczystość z okazji otwarcia biura Colliers w Gdańsku odbyła się 5. czerwca w obiekcie konferencyjnym Centrum Stocznia Gdańska, znajdującym się na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej im. Lenina. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz miasta Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz reprezentanci świata biznesu z regionu.

- Charakterystyczna dla trójmiejskiego rynku jest dominacja lokalnych deweloperów, która nadaje mu rytm inwestycyjny. Pod względem dostępnej powierzchni biurowej Trójmiasto zajmuje trzecie miejsce wśród miast regionalnych. W 2014 roku podaż wzrośnie tutaj o 42 000 mkw. Przewidujemy, że średnia wielkość transakcji zwiększy się o ok. 15 proc. Przemawia za tym kilka czynników - stabilność ekonomiczna regionu oraz wysoka ocena trójmiejskiego rynku pracy wśród zewnętrznych inwestorów - powiedział Błażej Kucharski.

- Przyszłością rynków regionalnych jest sektor BPO i SSC. W dziedzinie outsourcingu Polska stała się liderem na skalę europejską. Ostatnia konferencja zorganizowana przez ABSL w Poznaniu tylko potwierdziła nasze wyniki badań, świadczące o tym, że ten sektor będzie się w Polsce nadal rozwijał. Naszą rolą, jako doradcy, jest przekonanie inwestorów, że to właśnie w Polsce, a nie w innych miastach Europy Środkowo-Wschodniej, warto ulokować swój biznes. Tylko od poszczególnych miast i ich władz zależy w jakim stopniu otworzą się na inwestorów i nowe możliwości rozwoju. Te są ogromne, ale miasta muszą się przygotować - dysponować odpowiednią podażą powierzchni biurowej, wykształconą kadrą i zapleczem infrastrukturalnym. Trójmiasto jest kolejnym regionem, gdzie lokujemy swoje biuro, gdyż ma te atuty i jestem przekonana, że wkrótce przyciągnie kolejne firmy z sektora BPO/SSC takie, jak austriackie Competence Call Center, które niedawno otworzyło swoją siedzibę w Gdańsku - komentuje Monika Rajska-Wolińska, dyrektor zarządzający Colliers International w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA