PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe biuro łamie konwenanse

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 mar 2017 09:54

Nowe biuro łamie konwenanse Biuro Sage

Rowery zamiast krzeseł, hamaki i pianino – nowe biuro firmy informatycznej Sage w budynku Eurocentrum w Warszawie łamie konwenanse. Jest modne, żywiołowe i zaskakujące. Co wyróżnia je dodatkowo, to wykonanie w formule Open Book, dzięki której firma zaoszczędziła 4 proc. budżetu zaplanowanego na aranżację.

REKLAMA

Projektantem i wykonawcą tej przestrzeni była firma Tétris, która promuje transparentność kosztów w branży wykańczania wnętrz. Open Book oznacza bowiem nic innego, jak pracę na otwartych księgach od momentu rozpoczęcia opracowania projektu. - Dzięki temu klient doskonale orientuje się w cenach wszystkich produktów i usług, uzgadnia z wykonawcą konkretną marżę, która doliczana jest do każdej faktury kosztowej. – wyjaśnia Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris.

Innowacją w podejściu Tétris jest zagwarantowanie klientowi ceny maksymalnej całej realizacji, z ang. GMP (Gross Maximum Price). Oznacza to, że po przyjęciu projektu i zakresu prac, to wykonawca bierze na siebie całe ryzyko finansowe. Klient ma pewność, że nic nie dopłaci, a nawet… może oszczędzić. Tak właśnie było w realizacji dla firmy Sage.

Gdzie szukać oszczędności

- Jako firma informatyczna, nie zajmujemy się profesjonalnie aranżacją wnętrz. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić niezależnego menedżera projektu, który pomagał w koordynacji oraz weryfikacji rynkowości cen uzgadnianych z wykonawcą. – tłumaczy Katarzyna Wojtczuk, facilities coordinator z firmy Sage.

W wyniku konsultacji z klientem i menedżerem projektu została ustalona cena maksymalna całego projektu, która nie mogła zostać przekroczona.

Następnie rozpoczął się tzw. proces Value Engineering, a więc negocjowania przez wykonawcę cen poszczególnych materiałów z dostawcami. W jego wyniku udało się uzyskać 4% oszczędności, które klient przeznaczył na designerskie elementy wykończeniowe. Z tych środków udało się wzbogacić wnętrze m.in. o: najwyższej jakości wykładzinę podłogową, designerskie oświetlenie, filcowe panele akustyczne w salach do spotkań czy oryginalne meble wbudowane.

- Open Book to najbardziej transparentny proces inwestycyjny, jaki można sobie wyobrazić. Inwestor nie tylko wie, co się składa na ostateczny koszt. Ma też realny wpływ na decyzję, którą ofertę podwykonawcy wybrać: gdzie postawić na cenę, a gdzie na deisgn – dodaje Bogumiła Kompowska, menedżer ds. rozwoju biznesu Tétris.

Czas, czas i jeszcze raz czas

Kluczowym wyzwaniem w projekcie dla Sage był czas. Realizację zamknięto w bardzo szybkim tempie - 2,5 miesiąca. Tyle zajęło wykończenie 2600 mkw na dwóch piętrach budynku Eurocentrum. Było to możliwe dzięki połączeniu „pod jednym szyldem” prac projektowych i wykonawczych - w formule Design & Build. Ten zabieg pozwolił uniknąć nieporozumień pomiędzy zespołem architektów a ekipami budowlanymi.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA