PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe Centrum Łodzi inkubatorem dla firm z sektora gier komputerowych

  • Autor: PAP
  • 02 cze 2015 15:26

Utworzenie inkubatora przedsiębiorczości dla firm z branży gier komputerowych zapowiedzieli we wtorek przedstawiciele Nowego Centrum Łodzi. Inwestycja jest częścią kompleksowego projektu rewitalizacji obszarowej, którego łączna wartość wynosi 105 mln zł.

REKLAMA

Jak wyjaśniła na konferencji prasowej Magda Kosiada-Sylburska z zarządu Nowego Centrum Łodzi, na decyzję o uruchomieniu inkubatora przedsiębiorczości dedykowanego sektorowi gier komputerowych i aplikacji mobilnych wpłynął dynamiczny rozwój branży, która obecnie odnotowuje 7 proc. wzrost rocznie.

"Globalny rynek gier, gamedev jest wart 7 mld dolarów, Polski jest nieco mniejszy, ocenia się go na 450 mln dolarów. W Polsce w gry komputerowe gra ok. 12 mln osób, z czego ok. 30 proc. robi to kilka razy w tygodniu. Oceniamy, że jest to bardzo rozwojowy sektor. Bierzemy również pod uwagę potencjał Łodzi w postaci wyższych uczelni artystycznych i politechniki" - zaznaczyła Kosiada-Sylburska.

Zgodnie z planami zarządu NCŁ inkubator, który ma powstać na terenie przeznaczonej do rewitalizacji posesji przy ul. Sienkiewicza 22, ma dać bazę lokalową dla małych i średnich firm z branży gamedev oraz zapewnić wsparcie biznesowe do prowadzenia działalności - doradztwo prawne, ekonomiczne, finansowe i marketingowe.

Zarząd NCŁ poinformował też o podpisaniu we wtorek umowy z firmą doradczą Deloitte, która ma przygotować projekt inwestycji zarówno od strony biznesowej i operacyjnej, jak i pod względem technicznym. Projekt ma być gotowy pod koniec br.

Zdaniem Kosiady-Sylburskiej uruchomienie inkubatora nastąpi dopiero w roku 2020, ponieważ projekt ten jest elementem rewitalizacji obszarowej dla całego kwartału ulic pomiędzy ul. Piotrkowską, Narutowicza, Kilińskiego i Tuwima. "Musimy zgrać wszystkie inwestycje na tym terenie. Inkubator będzie powstawał w latach 2017-2020. Jest to uwarunkowane okresem prac przygotowawczych dla projektu rewitalizacji całego kwartału, który obejmuje kilka inwestycji kubaturowych i inwestycje drogowe. Wartość całego projektu wynosi 105 mln zł. Wszystkie projekty inwestycji muszą być gotowe, abyśmy mogli ubiegać się o dofinansowanie UE" - dodała.

W ramach projektu inkubatora w obrębie posesji przy Sienkiewicza, która w przyszłości będzie pełnić wyłącznie funkcje użytkowe, zbudowany zostanie także pasaż dla pieszych, który połączy ul. Moniuszki z ul. Tuwima - cały ten teren objęty jest rewitalizacją obszarową.

Nowe Centrum Łodzi obejmuje 94 ha w samym centrum miasta, czyli blisko 7 proc. strefy wielkomiejskiej. W centralnej jego części znajduje się budowany obecnie podziemny dworzec multimodalny Łódź Fabryczna wraz z tunelem oraz otaczającymi go ulicami. Uzupełnieniem funkcji dworca ma być przestrzeń komercyjno-usługowa i mieszkalna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA