PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje na wrocławskim rynku

  • Autor: Propertynews.pl, Emilia Wiśniewska
  • 08 lip 2014 09:52

Nowe inwestycje na wrocławskim rynku

Rok 2013 zakończył się dobrze dla Wrocławia zarówno pod znakiem reinwestycji, jak i nowych projektów. Firmy obecne już na wrocławskim rynku, obsługujące zaawansowane procesy finansowe, księgowe czy informatyczne, np. BNY Mellon czy Credit Suisse, tak bardzo zadowolone są z osiąganych tutaj wyników, że zdecydowały znacznie rozszerzyć swoją działalność - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

REKLAMA

Jak mówi Rafał Dutkiewicz, w mieście pojawiło się także kilka nowych, znaczących inwestycji.

- Amerykańska firma Amazon zdecydowała się na budowę dwóch ogromnych centrów logistycznych przeznaczonych początkowo do obsługi rynku niemieckiego, a z czasem również całej Unii Europejskiej. Szwajcarska firma Nestle Purina podjęła decyzję o budowie fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt. Pojawia się również coraz więcej mniejszych, ale bardzo ważnych dla miasta inwestorów z branży IT, którzy otwierają centra badawczo-rozwojowe, co idealnie wpisuje się w plany rozwojowe miasta - opowiada prezydent Wrocławia.

Rafał Dutkiewicz podkreśla, że Wrocław stara się na bieżąco dostosować do potrzeb inwestorów. Miasto posiada gamę instrumentów, np. zwolnienia z podatku od nieruchomości.

- Jednak znacznie ważniejsza dla inwestorów jest działalność i usługi świadczone przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). Zajmuje się ona kompleksową obsługą inwestorską i wsparciem zarówno podczas procesu inwestycyjnego, jak również tzw. opieką poinwestycyjną. ARAW nie odcina się od inwestora, który zdecydował się otworzyć swoją działalność, ale cały czas jest z nim w kontakcie i na bieżąco reaguje na ewentualne wyzwania, a także realizuje wspólne inicjatywy - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA