PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe inwestycje nie muszą powodować komunikacyjnych problemów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 wrz 2012 13:24

Nowe inwestycje nie muszą powodować komunikacyjnych problemów

Zlokalizowanie biurowca w centrum miasta nie musi oznaczać trudności dla jego pracowników i mieszkańców. Sposobów na uniknięcie problemów z korkami i parkowaniem jest wiele.

REKLAMA

- Dogodna lokalizacja inwestycji jest składową jej atrakcyjności, jednak nawet najlepsza lokalizacja będzie niewiele warta, jeżeli na teren obiektu nie będzie prowadził dogodny, bezpieczny i dobrze oznakowany wjazd. Komunikacja terenu inwestycji jest zatem jednym z najważniejszych czynników determinujących jej późniejszy sukces - mówi Maciej Brożek z firmy Torus, będącej deweloperem powstającej w Gdańsku Alchemii.

Jedną z metod uniknięcia problemów komunikacyjnych są wcześniejsze uzgodnienia z władzami miasta i właścicielami drogi. Na ich podstawie powstaje np. projekt rozwiązań urbanistycznych związanych z dojazdami i budową nowych skrzyżowań.

Według specjalistów przy projektowaniu nowego układu drogowego należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dojazdu, szybkość i płynność ruchu oraz łatwość dostępu do miejsc parkingowych.

Jedną z inwestycji, która stara się realizować powhyższe cele jest gdańska Alchemia położona przy Alei Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej. Przy biurowcu powstają m.in. nowe skrzyżowania, pasy do skrętu w lewo oraz przejścia z peronu SKM i naziemne kładki. Na terenie Alchemii powstanie także 400 miejsc parkingowych na dwóch podziemnych i dwóch naziemnych kondygnacjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA