PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe projekty inwestycyjne na Pomorzu

  • Autor: PAP
  • 11 gru 2014 09:34

Ośmiu inwestorów, którzy w 2014 r. w Pomorskiem otworzyli swoje oddziały lub rozwinęli wcześniejsze inwestycje, zadeklarowało utworzenie ponad dwóch tysięcy miejsc pracy.

REKLAMA

iedawno w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym swój oddział otworzyła duńska spółka Movo. Firma zajmuje się głównie rozwojem platformy Openflow służącej do optymalizacji i usprawnienia pracy firm i urzędów poprzez zarządzanie procesami biznesowymi i administracyjnymi.

Zastępca dyrektora Invest in Pomerania, Marcin Faleńczyk poinformował, że od początku roku swoje oddziały otworzyło lub rozwinęło wcześniejsze przedsięwzięcia ośmiu inwestorów. Podał, że łącznie zadeklarowali oni utworzenie w najbliższych latach ponad dwóch tysięcy miejsc pracy w woj. pomorskim. Faleńczyk zaznaczył, że do końca roku powinno być ogłoszone wejście na Pomorze kolejnego inwestora.

Utworzenie najwięcej miejsc pracy zapowiedziały: amerykańska firma Epam Systems, która w otwartym biurze w Gdańsku planuje zatrudnić ok. 500 osób w ciągu 4-5 lat oraz światowy lider przemysłowy ThyssenKrupp, który w gdańskim Globalnym Centrum Usług Biznesowych planuje utworzyć ok. 700 miejsc pracy.

Faleńczyk ocenił, że "2014 rok pod względem zrealizowanych inwestycji na Pomorzu jest absolutnie rekordowy a przyszły też nie wygląda gorzej". Poinformował, że "są cztery firmy, które podjęły już decyzję o ulokowaniu swojej inwestycji w woj. Pomorskim i czekają na jej ogłoszenie".

Dodał, że "są to firmy m.in. z branży IT oraz z sektora produkcyjnego, głównie z Europy". Uchylając się od odpowiedzi o nazwy inwestorów, zaznaczył, że "są to bardzo duże firmy, koncerny giełdowe".

Innowacyjna spółka informatyczna Movo, która 10 grudnia ogłosiła otwarcie swego oddziału w Gdańsku, podała, że wybrała Gdańsk na lokalizacje swego biura ze względu na "najlepsze warunki dla firm z branży IT" oraz "doskonale skomunikowane połączenia lotnicze z Danią".

"Ogromną korzyścią jest wysoko rozwinięty rynek kadry pracowniczej, ekspertów i specjalistów z dziedziny programowania, analizy i zarządzania projektami" - podano w komunikacie.

W najbliższych kilku latach firma planuje stworzyć ok. 50 miejsc pracy.

Głównym produktem Movo jest platforma Openflow, która jest wykorzystywana m.in. przez sektor publiczny do usprawnienia zarządzania procesami biznesowymi i administracyjnymi. Thomas Ottosen, co-founder and aartner Openflow poinformował, że z platformy korzystają m.in. urząd miasta w Kopenhadze, supermarkety i fundusze. Platforma m.in. pozwala na rezygnację z tradycyjnej formy papierowego obiegu dokumentów.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA