PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe projekty wciąż na topie, ale zapał inwestorów maleje

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 sty 2017 11:28

Nowe projekty wciąż na topie, ale zapał inwestorów maleje Robert Jelonek, dyrektor ds. handlowych Fundamental Group

W najbliższych dwóch latach przewidujemy ciągły wzrost inwestycji w sektorze biurowym, ale nie w takim stopniu jak to miało miejsce w latach 2013-2015 - mówi Robert Jelonek, dyrektor ds. handlowych Fundamental Group. Jak dodaje, dobra koniunktura występuje w sektorze nieruchomości biurowych na większości rynków regionalnych i wynika z dużego popytu na biura ze strony sektora nowoczesnych usług biznesowych.

REKLAMA

Ekspert zwraca uwagę, że oferta nowoczesnych biur będzie miała wpływ na zwiększenie pustostanów w starszych budynkach biurowych klasy A i B. - Sytuacja ta zmusi inwestorów do dokonywania rewitalizacji istniejących budynków biurowych, co w znaczącym stopniu można było zaobserwować od połowy 2016 r. poprzez zwiększenie zapytań ofertowych - podkreśla Robert Jelonek.

Rynek centrów pod egidą modernizacji

Sytuacja na rynku powierzchni handlowych utrzymuje się na stabilnym poziomie. - Niemniej budowa nowych centrów handlowych również wymusza działalność inwestycyjną w starszych obiektach, dlatego też sukcesywnie są remontowane poszczególne obszary części wspólnych i sanitarno-socjalnych. W wyniku przewidywanego wzrostu rynku rewitalizacji i remontów będzie znacząco większe zapotrzebowanie na firmy specjalizujące się w branży - komentuje.

Kto dyktuje ceny?

Mimo wzrostu liczby inwestycji w całym sektorze budowlanym w ostatnim kwartale 2016 r. nadal jest ostra konkurencja co powoduje, że inwestorzy nie mają problemu z kontraktowaniem firm wykonawczych. - Rynek inwestycji w dalszym ciągu należy do „zamawiających”, którzy dyktują ceny - podkreśla dyrektor ds. handlowych Fundamental Group.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA