PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce

  • Autor: PAP
  • 31 sie 2015 08:03

W Inkubatorze Technologicznym w podrzeszowskiej Jasionce zainwestowała niemiecka spółka Guehring Aviation Tools Services. Spółka dostarczać będzie narzędzia skrawające dla firm z branży lotniczej. Dzięki inwestycji pracę znajdzie 45 osób.

REKLAMA

Inkubator działa w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, którym zarządza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

W kompleksie inkubatora firma zajmuje halę o powierzchni 600 m kw. oraz dwa pomieszczenia biurowe. Jak poinformował PAP prezes Guehring Rafał Subbotko, będzie to pierwsza w historii firmy spółka ponadregionalna. "Tutaj będziemy tworzyć technologię dla branży lotniczej na całym świecie" - dodał.

Firma będzie dostarczać narzędzia m.in. dla Pratt&Whitney Rzeszów (dawniej WSK PZL-Rzeszów). Do końca tego roku planuje zatrudnić 25 osób, docelowo ma być 45 etatów. Przez pierwsze dwa lata spółka będzie działać w Inkubatorze Technologicznym. W trzecim roku planuje kolejną inwestycję w Rzeszowie.

"Na ile intensywne będą to działania, pokaże rozwój projektów, nad którymi obecnie pracujemy, jak również współpraca z firmami z otoczenia Doliny Lotniczej" - dodał Subbotko.

Zaznaczył, że jednym z decydujących czynników przy lokalizacji oddziału pod Rzeszowem było to, że Podkarpacie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce. "Duże znaczenie miał też dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej" - powiedział.

Zdaniem wiceprezes RARR Barbary Kostyry, nowy inwestor w inkubatorze świadczy o bardzo dużym potencjale podrzeszowskiego parku technologicznego.

"Taka firma, jak Guehring Aviation Tools Services zawsze bierze pod uwagę kilka lokalizacji, wybierając na końcu najlepszą. W tym przypadku zaważyła doskonała jakość infrastruktury, jaką oferujemy oraz bardzo dobre skomunikowanie" - dodała.

W ramach inkubatora działa obecnie ponad 20 firm, które zatrudniają ok. 80 osób. Są to głównie spółki z przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii.

Inkubator w Jasionce jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, powstał w 2012 r. w ramach rozbudowy parku, która kosztowała do tej pory 83 mln zł.

Spółka Guehring została założona w 1898 r. w Ebingen (dzisiejsze Albstadt Ebingen w Niemczech); od początku swojej działalności firma zajmuje się produkcją narzędzi skrawających. W Polsce firma obecna jest od 1996 r. z centralą w Dąbrowie Górniczej i centrami serwisowymi w Bielsku Białej, w Polkowicach i Rzeszowie, zatrudnia łącznie 200 pracowników.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA