PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy inwestor w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce

  • Autor: PAP
  • 31 sie 2015 08:03

W Inkubatorze Technologicznym w podrzeszowskiej Jasionce zainwestowała niemiecka spółka Guehring Aviation Tools Services. Spółka dostarczać będzie narzędzia skrawające dla firm z branży lotniczej. Dzięki inwestycji pracę znajdzie 45 osób.

REKLAMA

Inkubator działa w ramach Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, którym zarządza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

W kompleksie inkubatora firma zajmuje halę o powierzchni 600 m kw. oraz dwa pomieszczenia biurowe. Jak poinformował PAP prezes Guehring Rafał Subbotko, będzie to pierwsza w historii firmy spółka ponadregionalna. "Tutaj będziemy tworzyć technologię dla branży lotniczej na całym świecie" - dodał.

Firma będzie dostarczać narzędzia m.in. dla Pratt&Whitney Rzeszów (dawniej WSK PZL-Rzeszów). Do końca tego roku planuje zatrudnić 25 osób, docelowo ma być 45 etatów. Przez pierwsze dwa lata spółka będzie działać w Inkubatorze Technologicznym. W trzecim roku planuje kolejną inwestycję w Rzeszowie.

"Na ile intensywne będą to działania, pokaże rozwój projektów, nad którymi obecnie pracujemy, jak również współpraca z firmami z otoczenia Doliny Lotniczej" - dodał Subbotko.

Zaznaczył, że jednym z decydujących czynników przy lokalizacji oddziału pod Rzeszowem było to, że Podkarpacie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce. "Duże znaczenie miał też dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej" - powiedział.

Zdaniem wiceprezes RARR Barbary Kostyry, nowy inwestor w inkubatorze świadczy o bardzo dużym potencjale podrzeszowskiego parku technologicznego.

"Taka firma, jak Guehring Aviation Tools Services zawsze bierze pod uwagę kilka lokalizacji, wybierając na końcu najlepszą. W tym przypadku zaważyła doskonała jakość infrastruktury, jaką oferujemy oraz bardzo dobre skomunikowanie" - dodała.

W ramach inkubatora działa obecnie ponad 20 firm, które zatrudniają ok. 80 osób. Są to głównie spółki z przemysłu lotniczego, elektromaszynowego, informatycznego, chemii i biotechnologii.

Inkubator w Jasionce jest częścią Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, powstał w 2012 r. w ramach rozbudowy parku, która kosztowała do tej pory 83 mln zł.

Spółka Guehring została założona w 1898 r. w Ebingen (dzisiejsze Albstadt Ebingen w Niemczech); od początku swojej działalności firma zajmuje się produkcją narzędzi skrawających. W Polsce firma obecna jest od 1996 r. z centralą w Dąbrowie Górniczej i centrami serwisowymi w Bielsku Białej, w Polkowicach i Rzeszowie, zatrudnia łącznie 200 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA