PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy projekt biurowy we Wrocławiu

 • Autor: tuwroclaw.com
 • 25 lut 2013 13:59

W połowie lutego rozpoczął się konkurs na projekt biurowca, który powstanie przy ul. Wróblewskiego we Wrocławiu. To pierwsza inwestycja w ramach przebudowy placu Społecznego - pisze tuwroclaw.com.

REKLAMA

Obiekt, zgodnie z planem, powstać ma do końca 2015 roku. Jego inwestorem jest firma Z.O. Otis. Grunt pod inwestycję kupiła ona już w 2011 roku.

Zgodnie z planem biurowiec o powierzchni użytkowej między 20 a 25 tys. mkw. będzie dysponował od 4 do 6 kondygnacji.

Inwestor planuje zdobyć niezbędne pozwolenia do końca tego roku. Konkretne terminy mają pojawić się na przełomie II i III kwartału br.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • WrocLove 2013-02-26 11:08:48
  Przedstawiam moje zarzuty dotyczące organizacji konkursu:

  1. Konkurs nie odbywa się pod patronatem Dolnośląskiej Izby Architektów lub Oddziału Regionalnego SARP, co dla tak eksponowanego miejsca byłoby wymagane.
  2. Regulamin Konkursu nie zawiera informacji o składzie Sądu Konkursowego!
  3. Składane prace mają być podpisane czyli została złamana zasada anonimowości uczestników.
  4. Naruszenie praw autorskich w stosunku do uczestników konkursu poprzez wymuszenie zgody na ingerencję w nagrodzone prace
  5. Mimo planowanej dwu etapowości konkursu brak określenia terminu i warunków przystąpienia do drugiego etapu
  6. Brak Programu Funkcjonalnego dla planowanego obiektu. Jedyne kryteria oceny to uzyskana PU oraz cena za wykonanie projektu!

  Takie postępowanie uniemożliwia niezależny i sprawiedliwy wybór najlepszej pracy, godzi w interesy architektów zrzeszonych w Izbie i jest prawdopodobnie próbą pozyskania wielu koncepcji za niską cenę.

  Zgłaszam zdecydowany protest zastosowanym przez Organizatora Konkursu metodom taniego pozyskania koncepcji architektonicznych i wzywam wszystkich Kolegów do bojkotowania tego konkursu.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA